مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی:

استفاده بهینه از بزرگی رویداد تبریز 2018 نیازمند برنامه ریزی است

تبریز - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت رویداد تبریز 2018 گفت: استفاده حداکثری و بهینه از بزرگی این رویداد نیازمند برنامه ریزی منسجم و هم افزایی است.

به گزارش ایرنا، جمشید نظمی روز شنبه در نشستی با خبرنگاران ورزشی افزود: از 57 کشور عضو سازمان همکاری اسلامی قرعه به نام شهر تبریز از کشورعزیزمان ایران افتاد، لذا در هیئت دولت ستاد ملی تبریز 2018 ایجاد شد و هر وزارتخانه ای یک نماینده در این ستاد دارد؛ در ضمن همزمان با ستاد ملی ستاد استانی هم در استان آدربایجان شرقی در حوزه های مختلف راه اندازی شده است.
نظمی گفت: برنامه ریزی هایی که برای این امر بزرگ شده با اتفاقات ورزشی آغاز خواهد شد و از 20 تا 25 بهمن سال جاری مسابقات جام کشتی جهان پهلوان تختی به میزبانی تبریز برگزار خواهد شد که از معتبرترین مسابقات جهانی شناخته شده می باشد؛ از 40 کشور کشتی گیران قدر در این مسابقات حضور پیدا خواهند کرد و همچنین جزو مدال های رنکینگ المپیکی خواهد بود.
وی یادآورشد: واقعیت این است که اتفاقات ورزشی بیشترین مخاطبان تبریز 2018 را به خود جلب خواهد کرد و به دلیل عام بودن و پخش تلویزیونی آن از اهمیت فراوانی برخوردارمی باشد.
وی در مورد چمن ورزشگاه یادگار امام (ره) تشریح کرد: پیمانکاری که شر کت توسعه با آن قرارداد بسته، یک سال مسئولیت نگهداری آن پس از تحویل را طبق قرارداد منعقده برعهده دارد وهزینه مالی آن برعهده ما می باشد؛ یعنی تقسیم کار شده است و همان طور که می دانید جوابگوی معضلات آن هم ما می باشیم.
وی در مورد استخدام قهرمانان ورزشی افزود: طبق قانون استخدامی قهرمانان ورزشی زمانی که سهمیه استخدامی در استان مربوطه باشد در اولویت هستند و همچنین ارائه مدارک ورزشی و قهرمانی از طرف خود ورزشکاران نیز اهمیت دارد.
نطمی در خصوص سوالی که چرا ورزش بانوان از اهمیتی به اندازه ورزش آقایان برخوردار نیست، خاطر نشان کرد: بدلیل عدم امکان پخش تلویزیونی در ورزش بانوان، اسپانسرها به اندازه ورزش آقایان سرمایه گذاری نمی کنند وهمچنین نمی توانیم در بخش ورزش بانوان تامین مالی کنیم.
خبرنگار: آب بسته**انتشاردهنده: عزیزی راد
9853/518

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال