فرماندار بستان آباد خواستار سرعت بخشی در ثبت ملی شهر اوجان قدیم شد

تبریز - ایرنا - فرماندار بستان آباد با اشاره به ضرورت حفظ و صیانت از میراث تاریخی خواستار سرعت بخشی در ثبت ملی شهر اوجان قدیم این شهرستان شد.

به گزارش ایرنا، علی بدرشکوهی روز شنبه در کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان با اشاره به اینکه برای بهره مندی از اعتبارهای ملی و استانی برای مرمت و حفاظت از آثار تاریخی باید زمینه ثبت ملی اثر فراهم شود، افزود: برای حفاظت از بقایای شهر تاریخی اوجان قدیم و مرمت و بازسازی این مجموعه تاریخی، ثبت این اثر در فهرست آثار ملی ضروری است.
وی بخش گردشگری را هسته اصلی سند تدبیر و توسعه این شهرستان اعلام و اظهار کرد: تالاب بین المللی قوریگل، خانه پدری استادشهریار در خشکناب و آبگرم معدنی از جمله ظرفیت های مهم این شهرستان در زمینه توسعه گردشگری است.
فرماندار بستان آباد از تعیین محلی مناسب برای ایجاد بازارچه دایمی عرضه صنایع دستی در این شهرستان خبر داد و یادآوری کرد: با همکاری بخش خصوصی امید است تا آغاز برنامه های تبریز 2018 این بازارچه و نمایشگاه دائمی با هدف حمایت از صنایع دستی و محصولات تولیدی روستاییان راه اندازی شود.
بدرشکوهی از نبود متولی در بسیاری از اماکن تاریخی این شهرستان انتقاد کرد و ادامه داد: بسیاری از بی مهری ها و تعرضاتی که به اماکن و جاذبه های تاریخی می شود ناشی از نبود متولی برای آن هاست.
معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه از تخصیص 10 درصد منابع و اعتبارات ملی برای آماده سازی استان در برگزاری موفق برنامه تبریز 2018 خبر داد و گفت: ستادهای ملی و استانی تبریز2018 تشکیل شده و قرار است تمامی رویدادهای مهم ملی در سال 2018 در تبریز یا شهرستان های استان برگزار شود.
احمد حمزه زاده با اشاره به اهمیت و موقعیت ویژه بستان آباد خواستار تشکیل کمیته و کارگروه محلی تبریز 2018 در این شهرستان شد و افزود: این شهرستان تنها شهرستانی است که دو مسیر از 5 مسیر تعیین شده برای گردشگری استان از این شهرستان عبور می کند.
وی خواستارسرعت بخشی در مرمت و بازسازی خانه پدری استاد شهریار و آسفالت راه این روستا شد.
شهرستان بستان آباد با حدود 100 هزار نفر جمعیت در 55کیلومتری شرق تبریز واقع است.
خبرنگار: علی کبیر** انتشار دهنده: محمد عزیزی راد
7239/8023/518

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال