بانوی مازندرانی بهترین داور زن جهان شد

ساری - ایرنا - ' آرزو مقدوری ' بانوی مازندرانی به عنوان بهترین داور زن جهان در رقابت های جهانی ' موی تای ' 2017 در بانکوک تایلند شناخته شد.

رئیس هیات ورزش های رزمی مازندران روز شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت : این بانوی بابلی امسال برای چهارمین بار عازم رقابت های جهانی موی تای شد.
صابر اکبرزاده افزود : مقدوری از داوران بین المللی است که در فینال مسابقات امسال نیز داوری کرد و توانست از سوی فدراسیون جهانی موی تای (ایفما ) ، سازمان برگزار کننده رقابت های جهانی موی تای به عنوان داور برتر انتخاب شود.
وی گفت : مقدوری همچنین صاحب عنوان بهترین داور سال ایران شناخته شد که برای نخستین بار در کشور شاهد چنین موضوعی هستیم.
رقابت های موی تای 2017 از 14 تا 20 مرداد در بانکوک برگزار شد. تیم موی تای ایران نیز متشکل از 29 ورزشکار در رده نوجوانان و جوانان دختر و پسر در این رقابت ها حضور داشت.
موی به معنای مبارزه و تای یعنی تایلند است و موی تای به مشت زنی تایلندی گفته می شود و به آن ' تای بوکس ' نیز می گویند.
این رشته ورزشی دارای قدمتی بیش از 2 هزار سال در کشورهای تایلند، میانمار، کامبوج و مالزی است . موی تای ورزش ملی تایلند و یکی از مهم ترین سمبل های فرهنگی آن کشور است.
موی تای یکی از سبک های آزاد ورزش های رزمی است که مبارزات آن به صورت برخورد کامل و در رینگ برگزار می شود. تکنیک های مشت در موی تای شباهت زیادی به بوکس غربی دارد و وجود فنون گلاویزی این رشته را به کیک بوکسینگ و ساواته نزدیک کرده است.
خبرنگار : فاطمه رحمتی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
3009/1654

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال