سفیر انگلستان در ایران: برجام زمینه خوبی برای توسعه روابط دوجانبه است

تبریز- ایرنا- سفیر انگلستان در ایران با بیان اینکه دولت انگلیس تعهد کامل خود را نسبت به برجام اعلام کرده است، افزود: برجام زمینه خوبی برای توسعه روابط با ایران است و ما با تمام شرکای خود همکاری می‌کنیم تا مطمئن شویم که برجام موفق خواهد شد.

به گزارش ایرنا، نیکولاس هاپتون روز شنبه در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی در تبریز، با ابراز خرسندی از سفر به تبریز و قدردانی از مهمان‌نوازی مردم این شهر، افزود: این اولین سفر من به تبریز است و امیدوارم آخرین سفر نباشد؛ تبریز شهری تاریخی، زیبا و برای انگلستان دارای اهمیت است.
وی با بیان اینکه امروز زمان توسعه روابط است، ادامه داد: این افتخار را داشتم که در مراسم تنفیذ و تحلیف ریاست جمهوری ایران شرکت کنم و شاهد بودم که رهبر جمهوری اسلامی، بر توسعه روابط ایران با کشورهای مختلف تأکید کردند.
هاپتون گفت: انگلستان روابط دیرینه‌ای با ایران داشته که البته این روابط دارای پستی و بلندی‌هایی هم بوده، اما ما می‌خواهیم بیشتر به جنبه‌های مثبت نگاه کنیم.
وی اظهار کرد: در روند توسعه روابط، مشکلاتی در خصوص ویزا و مسائل بانکی وجود دارد که امیدوارم در ماه‌های آینده بر این مشکلات فائق آییم.
سفیر انگلستان در ایران با بیان اینکه به‌زودی فعالیت‌های زیادی برای گسترش روابط با ایران انجام خواهیم داد، افزود: در این مرحله از زمان که ایران به دنبال توسعه روابط اقتصادی با کشورهای مختلف است، تبریز کار خود را به خوبی انجام داده است و علاقه‌مندیم که هیأتی اقتصادی از انگلستان به این شهر سفر کند.
وی با تأکید بر اهمیت اعتمادسازی در روابط بین‌الملل، گفت: معتقدیم که گام‌های کوتاه ما را به مقاصد دور می‌رساند و من به عنوان سفیر تلاش می‌کنم که نقش مؤثری در توسعه روابط با ایران داشته باشم.
هاپتون تأکید کرد: تبریز با داشتن تاریخی بلند می‌تواند پایه خوبی برای توسعه رابطه ایران و انگلستان باشد و امیدواریم که این شهر زیبا بتواند گردشگران انگلیسی را هم جذب کند.
آذربایجان شرقی پس از روی کار آمدن دولت یازدهم افزون بر 70 هیات خارجی را میزبانی کرده است که بخش عمده ای از آنها از کشورهای اروپایی بوده اند.
خبرنگار: مینا بازگشا**انتشاردهنده: محمد عزیزی راد
6120/518

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال