حضور 196 هزار نفر در دوره های آموزش سلامت عمومی و بهداشت در مراغه

مراغه - ایرنا - معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه با اشاره به برگزاری 12 هزار ساعت دوره آموزش سلامت و بهداشت در این شهرستان گفت: در یکسال گذشته حدود 196 هزار نفر از گروه های مختلف مردم در این دوره های آموزشی شرکت کردند.

احمد مجتهدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این جلسات آموزشی، در راستای ارتقای سطح آگاهی های عمومی در حوزه سلامت مردم در قالب موضوعات مختلف در این بخش برای بهره مندی گروه های مختلف مردمی در مراکز خدمات جامع سلامت و خانه های بهداشت برگزار شده است.
وی اضافه کرد: هم اکنون این جلسات و کلاس های آموزشی بر اساس تقویم های آموزشی و نیازسنجی های صورت گرفته و با پویش ها و بسیج های اطلاع رسانی ابلاغی وزارت بهداشت، به صورت مستمر در مراکز خدمات جامع سلامت و خانه های بهداشت برگزار می شود.
وی گفت: در این راستا، 276 نفر از کادر بهداشتی و درمانی این شهرستان شامل پزشکان مراکز شهری و تیم سلامت ، دندانپزشکان، مراقبان سلامت و بهورزان، کارشناسان سلامت روان، تغذیه و سلامت محیط و نیز ماماهای تیم سلامت به عنوان مدرسان اصلی به ارائه مقالاات و مطالب علمی در قالب فرهنگ سازی و آگاه سازی عمومی می پردازند.
مجتهدی با بیان اینکه برنامه های مختلف آموزشی هر هفته در مراکز بهداشتی و خانه های بهداشت در حال اجرا است افزود: علاقه مندان و شهروندان می توانند با حضور در این جلسات، از آموزش های ارائه شده در این کلاس ها بهره مند شوند.
به گزارش ایرنا، هم اکنون 14 مرکز بهداشت شهری در قالب مراکز جامع سلامت و 71 خانه بهداشت روستایی در شهرستان مراغه خدمات بهداشتی برای ساکنان مناطق شهری و روستایی ارائه می دهند.
شهرستان مراغه با حدود 250 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
خبرنگار: ابراهیم مطلوبی**انتشار:عیسی عطاپور**
3077/7487

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال