قهرمانی زنان آسیا/ نخستین پیروزی والیبالیست های ایران در فیلیپین

تهران - ایرنا - تیم ملی والیبال زنان ایران امروز (جمعه ) در سومین دیدار خود در مرحله گروهی نوزدهمین دوره رقابت های والیبال زنان که به میزبانی فیلیپین برگزار می شود، به مصاف مالدیو رفت و به پیروزی سه بر صفر دست یافت.

به گزارش ایرنا از فدراسیون والیبال ، تیم ملی زنان کشورمان پس از قبول دو شکست از تیم های تایلند و چین تایپه، امروز در سومین دیدار مرحله گروهی رو به روی والیبالیست های مالدیو به میدان رفت و بازی را با نتیجه سه بر صفر ( 25 بر 4، 25 بر 13 و 25 بر 14) به نفع خود پایان داد.
فرانک بابلیان، سودابه باقرپور، نگار کیانی، ندا چملانیان، مهسا صابری، مهدیه خواجه کلانی ترکیب ابتدایی تیم ملی والیبال زنان ایران در این بازی بود.
در ست نخست این دیدار تیم مالدیو با کسب تنها چهار امتیاز عملکرد بسیار ضعیفی از خود نشان داد . تیم ایران ست دوم را نیز با همان ترکیب ست نخست شروع کرد و مالدیو سه امتیاز نیز از ایران جلو افتاد اما در نهایت در این ست 25 بر 13 مغلوب ملی پوشان ایران شد. در این ست الهام فلاح، مائده برهانی و فرزانه زارعی نیز به میدان آمدند.
نمایش خوب تیم ایران در ست سوم هم ادامه یافت و 25 بر 14 حریف خود را شکست داد تا در نهایت در سه ست این مسابقه تیم ایران 75 پوئن به دست آورد و تنها 31 پوئن به حریف خود واگذار کند.
تیم ملی والیبال زنان کشورمان به دلیل کسب یک بر در مرحله گروهی از مجموع سه بازی انجام شده همراه مالدیو در مرحله بعد در گروه H قرار می گیرند و بازنده دیدار استرالیا و چین که امروز ببا یکدیگر مسابقه دارند، نیز در این گروه قرار خواهد گرفت تا برای عنوان های نهم تا چهاردهم با یکدیگر مسابقه دهند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی **1828 *ناشر:امیرکاردان راد

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال