سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری بانک روسی در اردبیل

مسکو - ایرنا - البین بانک روسیه، 100 میلیون دلار برای ساخت یک شهرک گردشگری بین سرعین و اردبیل به نام «تایسیز سبلان» سرمایه گذاری می کند.

به گزارش ایرنا، این توافق امروز (چهارشنبه) بین عبدالله عمروف مدیرعامل بانک روسی و علی لطفی نماینده تعاونی مسکن علوم پزشکی اردبیل به عنوان کارگذار این پروژه در شهر مسکو امضا شد.
عمروف در حاشیه امضای توافق به خبرنگار ایرنا گفت: می خواهیم در ایران سرمایه گذاری انجام شود و مشتریان ما از خدمات مرکز سلامت بخشی شهرک تایسیز اردبیل بهره بگیرند.
وی اظهار کرد: هیات مسئول در آینده ای نزدیک برای تحقیقات بیشتر مربوط به سرمایه گذاری در اجرای پروژه به منطقه سفر خواهد کرد.
در جریان نشست هیات ایرانی و روسی همچنین یک توافق در زمینه فروش صنایع دستی و کالاهای کارگاهها و مجموعه های تولیدی جامعه تحت پوشش سازمان بهزیستی در روسیه امضا شد.
لطفی در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به تنوع و ارزش کالاهای تولید شده در این حوزه و نبود امکان فروش همه آنها در داخل، از فرصت بازاریابی بین المللی بهره گیری می شود تا توقف در توسعه این بخش از بین برود.
وی ادامه داد: افزون بر حوزه صنایع دستی، انواع تولیدات مواد غذایی در مجموعه کارخانه های زیر پوشش بهزیستی نیز در قالب توافق فروش در روسیه گنجانده شده است که زمینه های فراوانی را برای همکاری های بیشتر و افزایش ارزش سطح مبادلات ایجاد می کند.
لطفی در ادامه با بیان اینکه ویژگی این توافق، خرید کالاها و تولیدات از ایران توسط طرف روسی، عرضه نمایشگاهی در ساختمان مرکزی بانک البین و فروش آن است، افزود: از سوی دیگر، راه اندازی یک شعبه مالی توسط طرف قرارداد در ایران برای انجام امور مالی و کارهای بانکی منظور شده است.
بنیادگذار موسسه خیریه پرتو 12 بهمن در پایان نیز گفت: مدت اجرای این توافق سه ساله است و بانک روسی توزیع و فروش زنجیره ای کالاهای خریداری شده مانند فرش، تابلو فرش، گلیم، بافته ها و انواع دیگر دستافرینه ها و همچنین تولیدات غذایی را در شهرهای مختلف منطقه قفقاز روسیه در نظر گرفته است.
اروپام 1516 ** 391** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال