دورهمی اهالی کتاب و خبر برای پاسداشت روز خبرنگار

کرمانشاه- ایرنا- مدیران خلاق و فرهنگی مجموعه خانه کتاب و کتاب شهر کرمانشاه عصر دوشنبه به بهانه گرامیداشت روز خبرنگار با دعوت از تنی چند از خبرنگاران در نشستی خبری به مشکلات و موانع کاری بر سر فعالیت در حوزه کتاب پرداختند و همچنین از فعالان عرصه رسانه استان نیز تجلیل کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ در این نشست که در محل کتاب شهر برگزار شد، مدیران این مجموعه فرهنگی با دعوت از خبرنگاران برای استفاده از فضای فرهنگی این مجموعه خواستار افزایش سطح ارتباط اصحاب رسانه و فعالان عرصه کتاب در استان به منظور توسعه، ترویج و تقویت مقوله مطالعه و کتابخوانی شدند.
مدیر مجموعه خانه کتاب کرمانشاه در ابتدای این نشست با گرامیداشت روز خبرنگار و با بیان اینکه این مجموعه فرهنگی از 15سال قبل در شهر کرمانشاه فعال است، گفت: در این مجموعه فرهنگی که بیش از 150هزار عنوان کتاب در آن وجود دارد، فضای آرامی برای مطالعه و خرید شهروندان فراهم شده است.
'آرش بیدل' حوزه موضوع کتب موجود در این این مجموعه را متنوع اعلام کرد و اما افزود که بیشتر کتاب ها مربوط به حوزه علوم انسانی است.
به گفته او برای راه اندازی مجموعه کتاب شهر کرمانشاه هشت میلیارد و 500میلیون ریال هزینه شده است.
وی با بیان اینکه کرمانشاه جزو 10استان اول کشور در زمینه کتابخوانی است گفت: این روزها حال کتاب در این شهر هم به مانند بسیاری از شهرهای کشور خوب نیست و ما از رسانه ها انتظار داریم به فرهنگ سازی در زمینه مطالعه و کتابخوانی در جامعه بپردازند.
او با یادآوری اینکه 15نفر در مجموعه فرهنگی کتاب شهر کرمانشاه مشغول به کار هستند، اظهار کرد که ساختمان دیگری در متراژ 100مترمربع و در پنج طبقه در شهر کرمانشاه در دست ساخت داریم و می خواهیم در آذرماه امسال آن را افتتاح کنیم.
او توضیح داد که هر یک از طبقات این مجموعه جدید به حوزه های کتاب کودک، کافه کتاب، کتاب عمومی، موسیقی و سالن اجتماعات اختصاص می یابد و 10 نفر هم در این مجموعه مشغول به کار می شوند.
وی با بیان اینکه 10میلیارد ریال تاکنون برای ساخت این ساختمان هزینه شده گفت که تاکنون از تسهیلات دولتی استفاده نکرده اند و مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم قول های مبنی بر کمک داده اما تاکنون عملی نشده است.
بیدل در بخش پایانی سخنان خود علاقمندی خود به تقویت و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را از دلایل سرمایه گذاری و فعالیت دراین حوزه دانست و گفت: دوست دارم که کتاب خواندن در میان مردم نهادینه شود و به همین منظور در این راه فعالیت می کنم.
او همچنین با اظهار تاسف از اینکه تعداد کتابفروشی های کرمانشاه هر روز کم می شود، افزود: امسال تاکنون چهار کتابفروشی به دلیل بی رونقی تعطیل شده و این مایه تاسف است.

**مجموعه کتاب شهر آماده ارائه خدمات به خبرنگاران است
مدیر کتاب شهر کرمانشاه نیز در ادامه این نشست خبری با تبریک روز خبرنگار از این قشر به عنوان قشری مظلوم نام برد که جامعه شناخت کافی از فعالیت آنها ندارد و گفت: در حالیکه خبرنگاران همه اقشار و بخش ها را به مردم معرفی می کنند اما خود برای جامعه ناشناخته اند.
سیده 'فریبا جمشیدی' با بیان اینکه مجموعه کتاب شهر در راستای فعالیت های فرهنگی تلاش می کند افزود: آمادگی ارائه خدمات در حوزه کتاب و مطالعه به خبرنگاران را داریم و این مکان را متعلق به این قشر از جامعه می دانیم.
او به افزایش ارتباط بین مجموعه فرهنگی کتاب شهر و خانه کتاب با اصحاب رسانه تاکید کرد و گفت: افزایش این ارتباطات منجر به افزایش سطح شناخت و آگاهی جامعه از کتاب و کتابخوانی و فرهنگ مطالعه می شود و این برای مردم مفید است.
وی به سرمایه گذاری این مجموعه فرهنگی در قالب ساخت ساختمانی پنج طبقه در کرمانشاه اشاره کرد و اظهار کرد: در نظر داریم سطح ارائه خدمات در حوزه فرهنگی و ایجاد ارتباط با نویسندگان، مخاطبان و اقشار فرهنگی از جمله خبرنگاران را در این مجموعه جدید افزایش دهیم.
او همچنین اظهار کرد که برنامه های ابتکاری جدیدی در مجموعه جدید در دست طراحی و اجرا داریم که در موعد مقرر به اطلاع مردم می رسانیم.
در این نشست مدیران مجموعه خانه کتاب و کتاب شهر کرمانشاه با اهدای کتاب و لوح یادبود به خبرنگاران، روز خبرنگار را گرامی داشتند.
3033خبرنگار و انتشار دهنده: فرزاد نویدی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال