ورود 167 میلیون دلار کالای ترانزیت خارجی به گمرک پرویزخان قصرشیرین

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت: در چهار ماه اول امسال، 167 میلیون و 831 هزار و 149 دلار کالای ترانزیت خارجی به وزن 560 هزار و 260 تن به گمرک پرویزخان وارد شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، از نظر وزنی 43 درصد رشد و از حیث ارزش 11 درصد افزایش یافته است.

خلیل حیدری روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا، عمده کالاهای ترانزیت خارجی ورودی به گمرک پرویزخان را مازوت، نفتا و کاندانست (از مشتقات نفتی) عنوان کرد.
او همچنین از افزایش تعداد مسافران ورودی و خروجی در چهار ‌ماه نخست سال جاری از گمرک پرویزخان خبر داد و گفت: در این مدت 26 ‌هزار و 382 نفر مسافر از طریق گمرکات پرویزخان و خسروی وارد کشور شده است که شمار مسافران ورودی از طریق گمرک پرویزخان 21 هزار و 442 نفر بوده و نسبت به مدت مشابه سال 95 رشد هشت درصدی داشته است.
حیدری افزود: همچنین در مدت یاد شده چهار هزار و 940 نفر مسافر ورودی از طریق گمرک خسروی وارد کشور شده است که این تعداد مسافر نسبت به مدت مشابه سال گذشته 19 درصد رشد داشته است.
مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه آمار مسافران خروجی از طریق گمرکات خسروی و پرویزخان را 19 هزار و 642 نفر عنوان کرد و گفت: در این مدت شمار مسافران خروجی از طریق گمرک پرویزخان 17 هزار و 250 نفر است که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد 2 درصد داشته است.
استان کرمانشاه با 371 کیلومتر مرز مشترک با 2 بخش کُرد و عرب نشین کشور عراق و داشتن 6 مرز رسمی و بازارچه فعال، سالانه حدود نیمی از صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق را به خود اختصاص می دهد.
3033/8066 خبرنگار:فرزاد نویدی ** انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال