معاون امور اقتصادی و توسعه استانداری کردستان:

70 درصد جمعیت استان در شهرها ساکن هستند

سنندج- ایرنا- معاون امور اقتصادی و توسعه استانداری کردستان گفت: حدود 70 درصد معادل یک میلیون 200 هزار نفر جمعیت استان کردستان در شهرها ساکن هستند.

حسین فیروزی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حدود یک میلیون و 200 هزار نفر از جمعیت استان در نقاطی ساکن هستند که شهرداران آن را مدیریت می کنند.
وی اظهار کرد: خدمات رسانی به شهروندان یکی از مهمترین دغدغه های شهرداران است که باید با مدیریت، خلاقیت و ابتکار از حلقه مشکلات روزمره جاری فارغ شویم و با برنامه ریزی برای آینده برنامه های توسعه ای را تعریف کنیم.
وی ادامه داد: مردم از منتخبین خود در شورای اسلامی انتظار دارند بسیاری از مشکلات در حوزه شهری حل شود و زمینه کار و فعالیت، توسعه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در استان بیش از گذشته فراهم شود.
به گفته وی توزیع مناسب جمعیتی در شهر و روستا این امکان را فراهم می کند که تولید و اشتغال در استان افزایش یابد و هم خدمات رسانی در شهر و روستا عالانه توزیع شود.
وی تاکید کرد: باید پروژه ها در زمان مناسب انجام شوند چرا که اگر این پروژها در زمان مناسب انجام نشوند هزینه فرصت های را که از دست رفته بر شهرداری تحمیل می شود که قابل جبران نخواهد بود.
معاون امور اقتصادی و توسعه استانداری کردستان ادامه داد: بودجه شهرداری های استان در سال جاری چهار میلیارد ریال بوده که باید شهرداران اولویت پروژه ها را در نظر بگیرند.
وی اظهار کرد: استان کردستان بر روی ریل توسعه قرار گرفته زمینه های برای انجام فعالیت ها فراهم شده و مردم به یک اجماع فکری رسیدند و مدیران و خدمت گذارن مردم هم باید به تبعیت از مردم به یک اجماع فکری و نظری برای توسعه برسند.
7469/ 3020
**خبرنگار:زینب طلایی/ **انتشار دهنده: عبدالله رحمانی
**آگاهی از آخرین اخبار استان کردستان در کانال زیر:

@IRNASANANDAJ
https://telegram.me/joinchat/DHygAj7hzZXSBJmWuX3Bvg

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال