عضو کمیسیون شوراهای مجلس خبر داد:

تشکیل کمیته 3 نفره در کمیسیون شوراها برای تدوین لایحه جامع نظام انتخابات

تهران - ایرنا - عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیته سه نفره در کمیسیون شوراها برای کمک به تدوین لایحه جامع نظام انتخابات خبر داد.

به گزارش ایرنا، قاسم میرزایی نیکو امروز - سه شنبه - درخصوص جلسات مشترک مجلس، دولت و شورای نگهبان پیرامون لایحه جامع قانون انتخابات اظهار داشت: کمیته‌ای با حضور محمدجواد کولیوند رئیس کمیسیون شوراها، محمد محمودی شاه‌نشین رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها و بنده تشکیل شده تا پیشنهادات خود را با توجه به تجربه برگزاری پنجمین دوره انتخابات شوراها، ارائه کنیم.
عضو کمیسیون شوراهای مجلس افزود: هدف این است که مشکلات موجود در روند برگزاری انتخابات‌ها به خصوص شوراها مرتفع شود.
نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در ارتباط کامل با دولت پیرامون لایحه جامع نظام انتخابات هستیم، بیان کرد: پس از اینکه لایحه جامع نظام انتخابات را بررسی کردیم، این کمیته سه نفره را تشکیل دادیم تا مشکلات و موانع موجود را حل کنیم.
میرزایی نیکو متذکر شد: کمیته‌ای را نیز شخصا برای انتخابات الکترونیکی تشکیل داده‌ام تا نظر مثبت شورای نگهبان درخصوص انتخابات الکترونیک را اخذ کنیم.
عضو هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها با بیان اینکه نظرات اعضای این هیات را اخذ می‌کنیم تا در تدوین قانون جامع، موانع فعلی را برطرف کنیم بیان داشت: یک نفر از دولت یا وزارت کشور، چند تن از اعضای کمیسیون شوراها و شورای نگهبان جلساتی را برگزار کنیم تا لایحه جامع انتخابات به نحو احسن تهیه شود.
شبد*3061**1379
تنظیم کننده: میترا بلندقامتی* انتشاردهنده: هادی افتخاری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال