وزیر نفت کویت: امکان کاهش مجدد تولید نفت وجود دارد

تهران – ایرنا – عصام المرزوق وزیر نفت کویت پای بندی کشورهای عضو سازمان اوپک و سایر کشورهای تولید کننده نفت، به کاهش تولید نفت را مناسب دانست و گفت: امکان کاهش مجدد تولید وجود دارد.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری سی ان بی سی، وی گفت که کمیته فنی کشورهای عضو اوپک و کشورهای غیر عضو از گزارش های منتشر شده از لیبی و نیجریه رضایت دارند و گفت و گوها فردا /دوشنبه/ نیز ادامه خواهد داشت.
بر همین اساس، محمد بارکیندو که به زودی و از یازدهم مرداد ماه کار خود را به عنوان دبیر کل سازمان اوپک آغاز خواهد کرد نیز گفت که توازن در بازار نفت با سرعتی کمتر از آنچه پیش بینی می شد در حال تحقق است، ولی در نیمه دوم سال جاری سرعت خواهد گرفت.
وی گفت: رشد فزاینده درخواست نفت، پای بندی کشورهای عضو اوپک و سایر کشورهای تولید کننده نفت به کاهش سطح تولید و کاهش دخایر نفتی در آمریکا از عوامل تسریع در ایجاد توازن در بازار نفت بود.
همچنین صندوق بین المللی پول اصلاحات اقتصادی عربستان در مواجهه با چالش های ناشی از کاهش قیمت نفت را تحسین کرد، ولی صندوق بین المللی پول در عین حال اعلام کرد که برغم این اصلاحات، توافق اوپک بر تولید ناخالص داخلی این کشور تاثیر منفی خواهد گذاشت.
خاورم*9364*1144مترجم:محسن عزیزی* انتشار دهنده: علیرضا جباری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال