درخواست انجمن بیماران کلیوی از رئیس قوه قضاییه؛

مرکز دیالیز واوان را به بیماران کلیوی بازگردانید

تهران - ایرنا - انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی طی نامه ای از رئیس قوه قضاییه خواست برای بازگرداندن مرکز دیالیز واوان به این انجمن جهت ادامه خدمات درمانی این مرکز به بیماران کلیوی اقدام کند.

به گزارش ایرنا از انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی، در این نامه که از سوی هاشم قاسمی مدیر عامل این انجمن روز یکشنبه برای آیت الله صادق آملی لاریجانی ارسال شده است، آمده است: انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران، به عنوان بزرگترین مؤسسه خیریه فعال در حوزه درمان بیماران کلیوی، در ابتدای دهه ۷۰ با توجه به کمبود مراکز دیالیز، تصمیم گرفت تا با کمک خیرین به ساخت بخش دیالیز در جنوب تهران در مرکز واوان اقدام کند.
در ادامه این نامه اضافه شده است: در این خصوص با دولت وقت مکاتبه شد و وزارت مسکن با واگذاری قطعه‌ای زمین با قیمت منطقه‌ای به انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی موافقت کرد که پس از طی مراحل قانونی و کمک خیرین، بزرگترین بخش دیالیز کشور و ۲۰۲ واحد مسکونی برای اسکان بیماران نیازمند در آن قطعه زمین ساخته ‌شود.
« اما پس از مدتی کوتاه بخش دیالیز و واحدهای مسکونی توسط تعدادی از مدعیان به صورت غیر قانونی غصب و تصرف شد.»
انجمن حمایت از بیماران کلیوی افزود: در این خصوص پرونده‌ای در مراجع قضایی گشوده شد و علی‌رغم کارشکنی‌های بسیار، نهایتاً حکم دادگاه بدوی در تاریخ 16 مهر ۱۳۹۱ به نفع انجمن خیریه بیماران کلیوی صادر شد. اما در رویه‌ای نامعمول این حکم نه یک بار، بلکه دو بار در دادگاه‌های تجدید نظر مطرح و در تاریخ‌های ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹3 و 24 فروردین 94 در هر دو مرجع قضایی مجدداً به نفع انجمن تأیید و اجرائیه حکم نیز در تاریخ 30 اردیبهشت 94 صادر شد.
این نامه می افزاید: در زمان اجرای این حکم متصرفان با طرح ادعاهای بی اساس درباره احتمال اختلال در روند درمان بیماران ضمن توسل به جناب عالی موجب اعمال ماده ۴۷۷ و بیش از یکسال تاخیر در اجرای حکم قطعی شدند. اما حتی در این مرحله نیز درخواست متصرفان رد شد و حکم خلع ید متصرفان در اختیار انجمن بیماران کلیوی قرار گرفت.
اما در خبری غیر قابل باور در تاریخ 13 تیر 96 به نماینده انجمن اعلام شد که طرف مقابل دستوری از دادگستری اسلامشهر اخذ کرده که دال بر «اعاده به وضع سابق» است و بلافاصله اقدام به تصرف محل کردند.
انجمن بیماران کلیوی افزود: متاسفانه نکات اعجاب آور این پرونده متعدد است که جای سوال دارد و انتظار این است که با تبیین مستندات قانونی از این پرونده رفع ابهام کنید.
در این نامه تاکید شده است: متصرفان به دنبال تاخیر در شروع فعالیت انجمن بیماران کلیوی در مرکز دیالیز هستند ضمن اینکه می خواهند در پایان زمان استمهال مورد درخواستشان مرکز موجود را به صورت زمینی سوخته و بدون امکان فعالیت به انجمن تحویل دهند.
انجمن حمایت از بیماران کلیوی خطاب به رئیس قوه قضاییه نوشت: امیدواریم جناب عالی چنین بیدادی را بر مجموعه بیماران کلیوی کشور مجاز نشمارید و با دستوری فوری اصلاح این اقدامات ناصواب را از زیرمجموعه خود بخواهید تا محرومیت دو دهه ای بیماران کلیوی از منافع مرکز دیالیزی که مطابق قانون به آنان تعلق دارد، ادامه نیابد.
دریافت خبر: افشین شاعری
اجتمام 3063 ** شبس 1574 ** انتشار دهنده: محسن تهوری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال