بخشنامه تعطیلات دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد

تهران - ایرنا - دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه تعطیلات مرداد ماه امسال را به واحدها، مراکز آموزشی و سازمان سما این دانشگاه ابلاغ کرد.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا، در متن این بخشنامه آمده است: پیرو درخواست روسای استان ها و واحدهای دانشگاهی در راستای کاهش هزینه ها، رضایتمندی و رفاه همکاران دانشگاه به استناد مصوبه دویست و نوزدهمین جلسه هیات رئیسه مورخ 28 / 4 /96 مقرر شد تمامی کارکنان و اعضای هیات علمی واحدها و مراکز آموزشی و سازمان سما در نیمه دوم مرداد ماه از تعطیلات تابستانی بهره‌مند شوند.
واحدها و مراکز آموزشی که مجری ترم تابستانی نیستند، می توانند در فاصله زمانی 14 / 5 /96 لغایت 27 / 5 / 96 به مدت دو هفته (یک هفته مرخصی تشویقی و یک هفته مرخصی استحقاقی) از تعطیلات استفاده کنند.
واحدها و مراکز آموزشی که مجری ترم تابستانی هستند، طبق برنامه آموزشی واحد و تصویب شورای دانشگاه استان، می توانند در فاصله زمانی 14/ 5 / 96 تا 2 / 6 / 96 به مدت دو هفته (یک هفته مرخصی تشویقی و یک هفته مرخصی استحقاقی) از تعطیلات بهره‌مند شوند.
تعطیلات در واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی منوط به تصویب شورای دانشگاه استان است. همچنین واحدهای مجری ترم تابستانی، با هماهنگی دبیرخانه هیات امنای استانی و با حداقل نیروی انسانی، برنامه ریزی لازم را جهت برگزاری مناسب برنامه های آموزشی انجام دهند.
براساس این بخشنامه، نیمی از این تعطیلات به عنوان مرخصی تشویقی و نیمی دیگر از مرخصی استحقاقی کارکنان و اعضای هیات علمی منظور خواهد شد.
بدیهی است بهره مندی آنان از هر روز مرخصی تشویقی منوط به استفاده از یک روز مرخصی استحقاقی در ازای آن است.
در ایام تعطیلات تابستانی باید به گونه ای برنامه ریزی شود که در برنامه های آموزشی (بخصوص ترم تابستانی و شروع نیمسال اول سال تحصیلی 97 - 96) اختلالی ایجاد نشود و همچنین با رعایت تمامی ضوابط مربوطه، امکان تشکیل جلسات دفاع از رساله یا پایان نامه دانشجویان تحصیلات تکمیلی و حضور علاقمندان در این جلسات فراهم شود.
در این بخشنامه تاکید شده حضور یکی از معاونان واحدها و مراکز آموزشی در طول ایام تعطیلات در ساعات اداری در واحد به صورت شیفت الزامی است. همچنین کارکنانی که ماهیت وظایف و نوع شغل آنها به گونه ای است که باید در محل کار حضور یابند (مانند پرسنل حفاظت و تاسیسات که به صورت شیفتی انجام وظیفه می کنند) می توانند براساس ضوابط و مقررات، از حق الزحمه اضافه کاری بهره مند شوند.
دانشگاه آزاد اسلامی دارای 400 واحد آموزشی و یک میلیون و 600 دانشجو، 70 هزار استاد و بیش از دو هزار کارمند است.
فراهنگ ** 9022 ** خبرنگار: رقیه نوری * انتشار: امید غیاثوند

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال