دبیر یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم‎های ورزشی منصوب شد

تهران - ایرنا - سید مجتبی علوی با حکم سیدامیرحسینی رئیس فدراسیون ورزش‌های کارگری و نماینده فدراسیون جهانی فیلم های ورزشی (اف آی سی تی اس - FICTS -) به عنوان دبیر یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی و چهارمین دوره جشنواره عکس ورزشی منصوب شد.

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از امور رسانه ای یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی، در نشست مشترکی که با حضور محمدمهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی و سیدامیرحسینی نماینده فدراسیون جهانی فیلم های ورزشی برگزار شد، علوی به عنوان دبیر این دوره جشنواره معرفی شد.
همچنین در این نشست راهکارهایی در جهت هرچه بهتر برگزاری این دوره جشنواره فیلم های ورزشی مطرح و بررسی شد.
امسال ایران میزبان کشورهای غرب آسیا و آسیای میانه و مقر 16 گانه جهان است.
رئیس سازمان سینمایی نیز با تاکید بر اهمیت برگزاری این رویداد به عنوان یک جشنواره تخصصی، بیان کرد: ورزش به عنوان یک پدیده محبوب جهانی در ایران نیز مقبولیت و محبوبیت ویژه ای دارد و سازمان سینمایی نیز از برگزاری باکبفیت این رویداد حمایت می کند.
برگزیدگان این جشنواره به عنوان نماینده سینمای ایران به جشنواره جهانی فیلم های ورزشی در میلان ایتالیا معرفی خواهند داشت.
هر ساله آثار ورزشی 114 کشور در بخش های سینمایی، تلویزیونی، مستند، تیزر و وله در این جشنواره به داوری گذاشته می شود.
فدراسیون جهانی فیلم های ورزشی یکی از فدراسیون های مستقل است که زیر نظر کمیسیون هنری کمیته بین المللی المپیک (آی او سی) فعالیت می کند.
دهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی نیز پس از 6 سال وقفه، اسفند سال 95 با دبیری سیدمجتبی علوی در تهران برگزار شد که در آن دوره مستند «آتلان» به نمایندگی از ایران در میلان ایتالیا به عنوان مستند برگزیده انتخاب شد.
همچنین در دهمین دوره نیز از خانواده زنده‌یاد ناصر حجازی و علی پروین تجلیل و در بخش خاطره هنری از عطاالله بهمنش به عنوان یکی از قدیمی‌ترین گویندگان ورزشی تجلیل و همچنین از تمبر یادبود 10 سالگی جشنواره رونمایی شد.
یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم‎های ورزشی، 24 تا 26 مهر 1396 همزمان با هفته گرامیداشت تربیت بدنی و با همکاری کمیته ملی المپیک و پارالمپیک، وزارت ورزش و جوانان، وزارت کار و امور اجتماعی، شبکه ورزش و شهرداری تهران برگزار می شود. فراخوان این دوره نیز در روزهای آینده منتشر می شود.
فراهنگ ** 9246 ** خبرنگار: علیرضا مرادی * انتشار: امید غیاثوند

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال