معاون رئیس دفتر حماس: ابراز نگرانی کشورهای اسلامی مانع از اقدامات رژیم صهیونیستی نمی شود

تهران – ایرنا - «موسی ابومرزوق» معاون دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) بامداد سه شنبه گفت: ابراز نگرانی کشورهای اسلامی از اقدامات صهیونیست ها،‌ مانع از آن نمی شود که اسرائیل دست از تغییر نشانه های اسلامی مسجد الاقصی بردارد.

به گزارش ایرنا، ابومرزوق در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت:‌ گسترش مساحت دیوار ندبه به عنوان بخشی از میدان مسجد الاقصی یکی از اقدامات رژیم صهیونیستی است که برای برچیده شدن نشانه های اسلامی مکان مقدس صورت می گیرد.
ساعاتی پیش نیز «مصطفی برغوثی» مبارز برجسته فلسطینی و دبیرکل جنبش ابتکار ملی فلسطین به همراه چهار جوان دیگر فلسطینی از سوی ارتش رژیم صهیونیستی هدف گلوله قرار گرفتند و زخمی شدند.
بیت المقدس و سرزمین های اشغالی از روز جمعه و در نتیجه شهادت چهار فلسطینی و کشته شدن دو نظامی رژیم صهیونیستی ناآرام گزارش می شود.
رژیم صهیونیستی با تشدید اقدامات تحریک آمیز علیه مسجد الاقصی، دروازه های الکترونیکی در ورودی های مسجد الاقصی نصب کرد.
منابع خبری روز جمعه گزارش دادند که در پی حمله نظامیان صهیونیست به جوانان فلسطینی در مسجد الاقصی و اردوگاهی در بیت لحم ضمن کشته شدن دو پلیس اسرائیلی، چهار جوان فلسطینی نیز به شهادت رسیدند.
در پی وقوع این حادثه نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دستور بستن درهای مسجد الاقصی را صادر کرد و اجازه نداد نمازگزاران فلسطینی در صحن این مسجد نماز جمعه را به جا بیاورند.
طی روزهای گذشته، درگیری میان نظامیان صهیونیست و فلسطینی ها در سرزمین های اشغالی افزایش یافته است.
مقام های فلسطینی پیش تر از جامعه جهانی خواسته بودند تا با فشار به رژیم صهیونیستی از افزایش خشونت ها جلوگیری کند.
شبس**9363*1613*مترجم: محمد تدو*انتشار دهنده: عبدالله غفاری

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال