تلاش اعضای پیمان امنیت جمعی برای تامین امنیت فضای مجازی

مسکو - ایرنا - اجلاس وزیران خارجه پیمان امنیت جمعی در حالی در مینسک پایتخت بلاروس برگزار شد که شرکت کنندگان بر تلاش برای تامین امنیت فضای مجازی و همچنین همکاری کشورهای عضو در این عرصه به توافق رسیدند.

به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه اعلام کرد: در اجلاس وزیران خارجه کشورهای عضو پیمان امنیت جمعی در مینسک، بیانیه مشترک همکاری در تامین امنیت فضای مجازی (ساییری) تایید شد.
وزارت خارجه روسیه همچنین اعلام کرد: اجلاس وزیران خارجه پیمان امنیت جمعی به ریاست بلاروس برگزار شد و در آن وزرای خارجه روسیه، ارمنستان، بلاروس، قرقیزستان، تاجیکستان و قزاقستان شرکت کردند.
در این اجلاس موضوعات منطقه ای و بین المللی مهم و اوضاع مناطق و محدوده های کشورهای عضو پیمان امنیت جمعی مطرح و مورد بررسی قرار گرفت و شرکت کنندگان در اجلاس بر افزایش همکاری ها در عرصه بین المللی تاکید کردند.
به درخواست طرف روسی، شرکت کنندگان در اجلاس مینسک، بیانیه ای را در محکومیت قهرمان سازی برخی چهره های تاریخی همدست نازی های آلمان در کشورهایی همچون اوکراین تایید کردند.
برنامه رایزنی های سیاسی پیمان امنیت جمعی در نیمه دوم امسال و نیمه نخست سال آینده و پروتکل ضمیمه توافقنامه همکاری های فنی نظامی کشورهای عضو این پیمان از دیگر اسنادی بود که در اجلاس مینسک امضا شد.
در زمان حاضر سپهبد یوری خاچاتوروف (از ارمنستان) دبیر کل پیمان امنیت جمعی است که از 14 ماه اوریل سال 2017 این مقام را عهده دار شده است.
مقر پیمان امنیت جمعی در مسکو قرار دارد و کشورهای روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و ارمنستان در آن عضویت دارند.
اروپام*391 ** شبس 1574 ** انتشار دهنده: محسن تهوری

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال