وداع مردم مازندران با کاروان شهدای گمنام

ساری - ایرنا - کاروان حامل پیکرهای پاک و مطهر 13 تن از شهیدان گمنام و 2 شهید خوشنام دوران دفاع مقدس پس از ورود به مازندران با استقبال باشکوه مردم شهید پرور شهرستان های آمل و بابل ، در حسینیه عاشقان کربلای شهر ساری آرام گرفتند تا شاهد وداع باشکوهتر مردم این شهرستان باشند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مردم ولایتمدار و شهید پرور مازندران دوشنبه شب میزبان 13 شهید گمنام و 2 شهید شناسایی شده مازندرانی دفاع مقدس بودند تا وداع جانسوزی را با این لاله های افتخار آمیز نظام جمهوری اسلامی به نمایش بگذارند.
مردم شهید پرور مازندران بویژه ساروی ها در این مراسم بار دیگر با آرمان های شهدا و امام شهدا تجدید میثاق کرده و نشان دادند که شهدا را هیچگاه فراموش نخواهند کرد.
در این مراسم ضمن مداحی ، یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس جانفشانی ها و ایثارگری های شهدا را برای مردم روایت کرد.
به گزارش ایرنا این شهدای گمنام که به تازگی مورد تفحص قرار گرفتند، در هفت نقطه استان مازندران پس برگزاری مراسم های وداع ، پنجشنبه هفته جاری مصادف با سالروز شهدات امام جعفر صادق ( ع) تشییع و تدفین می شوند.
شهرهای ساری (ستاد سپاه کربلا، ستاد نیروی انتظامی)، بندپی شرقی بابل، آمل ، هادی‌شهر بابلسر، پدافند هوایی بابلسر و بلده نور مکان‌هایی هستند که میزبان این شهدا هستند.
13 شهید به شهرهای آمل ، بابل، بلده نور و بابلسر انتقال داده خواهند شد و در اختیار مسئولان سپاه شهرستان ها قرار خواهند گرفت.
شهرستان بابلسر میزبان 5 شهید گمنام است که سه شهید در هادی‌شهر و 2 شهید دیگر در پدافند هوایی این شهرستان خاکسپاری خواهند شد.
همچنین سه شهید گمنام در شهرستان بلده نور تشییع می‌شوند و چهار شهید دیگر نیز میهمان مردم شهر بابل و بندپی شرقی بابل هستند.
2 شهید گمنام در ساری و یک شهید نیز در آمل تشییع و به خاک سپرده می شود.
از بین 15 شهید ، هویت 2 شهید گمنام مازندرانی به نام های شهیدان 'علی اکبر آویش' از آمل و کریم بهمنی' از بابل در تفحص اخیر شناسایی شد.
پاسدار شهید علی اکبر آویش فرزند رضا از شهدای شهرستان آمل است که در عملیات کربلای 4 منطقه ام الرصاص به شهادت رسیده بود و پاسدار شهید کریم بهمنی فرزند رجبعلی از شهدای شهرستان بابل است که در عملیات بدر شرق دجله به شهید شده بود.
تاکنون 282 شهید گمنام در استان مازندران در 104 نقطه خاکسپاری شده‌اند که با ورود این تعداد از شهدا، مازندران میزبان 295 شهید گمنام در 110 نقطه خواهد شد.
ماتزندران 10 هزار و 400 شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.
خبرنگار : سید رضا هاشمی کروئی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
6990/1654

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال