فلسطین الیوم:

پنج فلسطینی در درگیری با ارتش رژیم صهیونیستی زخمی شدند/ برغوثی مجروح شد

تهران – ایرنا - «مصطفی برغوثی» مبارز برجسته فلسطینی و دبیرکل جنبش ابتکار ملی فلسطین دوشنبه شب به وسیله ارتش رژیم صهیونیستی از ناحیه سر هدف گلوله قرار گرفت و زخمی شد.

به گزارش پایگاه «فلسطین الیوم»، سازمان هلال احمر فلسطین تاکید کرد که برغوثی در درگیری با نظامیان صهیونیست در منطقه باب الاسباط در بیت المقدس اشغالی زخمی شده است.
تیم امدادی هلال احمر فلسطینی تصریح کرد: برغوثی به بیمارستان المقاصد در بیت المقدس منتقل شده است.
فلسطین الیوم در ادامه افزود: سه شهروند دیگر فلسطینی نیز در نتیجه یورش وحشیانه ارتش اسرائیل به هنگام ادای نماز مغرب در نزدیکی باب الاسباط زخمی شدند.
فلسطینی دیگری شامگاه دوشنبه به اتهام این که قصد زیرگرفتن یک یهودی را داشته است، هدف شلیک ارتش رژیم صهیونیستی قرار گرفت و به شدت مجروح شد.
شیخ عکرمه صبری خطیب مسجد الاقصی نیز روز دوشنبه گفت: اصرار اشغالگران برای نصب دروازه های الکترونیکی در ورودی های مسجد الاقصی به تشدید تنش ها در مسجد الاقصی می انجامد.
رژیم صهیونیستی با تشدید اقدامات تحریک آمیز علیه مسجد الاقصی، کنترل کننده های الکترونیکی در ورودی های مسجد الاقصی نصب کرد.
کشته شدن 2سرباز اسرائیلی در روز جمعه سبب شد تا بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل دستور بستن درهای مسجد الاقصی را به روی نمازگزاران صادر کند.
این اقدام که در 50 سال اخیر بی سابقه بوده است، واکنش های شدید مقام های کشورهای اسلامی و عربی به همراه داشته است.
شبس**9363*1613*مترجم: محمد تدو*انتشار دهنده: عبدالله غفاری

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال