مشهد میزبان متخصصان قلب و عروق در داخل و خارج کشور

مشهد- ایرنا- مشهد مرداد ماه امسال میزبان نخستین کنگره بین المللی CTO (انسداد عروق کرونر) با حضور بیش از 180 جراح و متخصص قلب در داخل و خارج کشور است.

رئیس شورای راهبردی قلب و عروق بیمارستان رضوی مشهد روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: در این کنگره که پنجم و ششم مرداد ماه امسال با همکاری انجمن CTO اروپا به میزبانی این بیمارستان برگزار می شود، بیش از 10 میهمان خارجی از کشورهای ایتالیا، ژاپن، ترکیه، صربستان، یونان و سوئیس حضور دارند.
دکتر محمود شبستری افزود: جراحی های CTO برای درمان انسداد عروق کرونر با استفاده از روشهای غیر تهاجمی از 20 سال گذشته به صورت پراکنده در ایران توسط برخی پزشکان انجام می شود اما در کنگره مزبور برای نخستین بار در کشور روشهای جدید CTO به صورت رسمی ارائه خواهد شد.
وی اظهار کرد: این کنگره به صورت کارگاه آموزشی و با جراحی های زنده برگزار خواهد شد.
رئیس بیمارستان رضوی مشهد نیز گفت: ماموریت بیمارستان رضوی تنها امر درمان نیست و برگزاری کنگره ‌های ملی، منطقه ‌ای و بین ‌المللی نیز از برنامه های این بیمارستان است.
دکتر قاسم سلطانی افزود: همایش های بیمارستان رضوی تنها در حد برگزاری و ارائه سخنرانی و مقاله نخواهد بود و هر برنامه دستاوردهای مختلف به همراه دارد.
وی اظهار کرد: بیمارستان رضوی به افتخارات بسیار در حوزه بهداشت و درمان دست یافته بطوریکه فعالیت در حوزه‌ طب سنتی، پیوند سلول‌ های بنیادی و هنر درمانی از جمله دستاوردها و اقدامات این بیمارستان می باشد.
معاون علمی آستان قدس رضوی نیز در این مراسم گفت: مرجعیت علمی آستان قدس رضوی به دنبال علم نافذ، ثمربخش و ماندگار است و برای دستیابی به این هدف بنیاد علمی و فناوری و بنیاد سلامت در معاونت علمی آستان قدس رضوی راه اندازی شده است.
محمد مهدی تهرانچی افزود: آستان قدس رضوی با حمایت وزارت بهداشت به دنبال ترویج فرهنگ رضوی در حوزه سلامت از طریق دانشگاه بین ‌المللی امام رضا (ع) است.
وی اظهار کرد: در آستان قدس رضوی خادمان علمی تعریف شده اند تا در شبکه دانشمندان رضوی خدمت ‌ثمر بخش و بی منت ارائه کنند.
وی همچنین از اعطای اولین احکام خادمیاری علمی به خادمان حضرت امام رضا (ع) خبر داد.
بیمارستان فوق تخصصی رضوی با 320 تخت بیمارستانی متعلق به آستان قدس رضوی از سال 1384 فعالیت خود را در مشهد آغاز کرده است.
کانال تلگرام ایرنا خراسان رضوی به نشانی telegram.me/irnamashhad برای دریافت فوری اخبار منتخب در همه حوزه های خبری و تصویری فعال است.
3027 / 6053 خبرنگار: مریم انجیدنی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال