کمیته امور اسیران فلسطینی: پزشکان «اسرائیلی» در سرکوب اسیران اعتصاب کننده نقش دارند

تهران – ایرنا – کمیته امور اسیران و آزادگان فلسطین روز دوشنبه اعلام کرد که مسئولان رژیم صهیونیستی درمانگاه هایی که اسیران در آن مداوا می شوند را تبدیل به محلی برای سرکوب اسیران اعتصاب کننده کرده اند و پزشکان معالج در سرکوب آنها نقش دارند.

به گزارش پایگاه خبری الیوم السابع، عبدالناصر فروانه رئیس بخش مطالعات و مستندسازی کمیته امور اسیران و آزادگان فلسطین در بیانیه ای گفت: سرکوب اسیران اعتصاب کننده فلسطینی محدود به عناصر امنیتی و مدیریت زندان های رژیم صهیونیستی محدود نمی شود، بلکه پزشکان اسرائیلی نیز با زیر پا گذاشتن معیارهای اخلاقی و اصول حرفه ای همه قوانین بین المللی و انسانی را زیر پا گذاشته اند.
وی افزود: طبق اطلاعات به دست آمده، پزشکان رژیم صهیونیستی در شکنجه اسیران اعتصاب کننده دست دارند و با آنها بدرفتاری می کنند و با اعمال فشارهای روانی و عدم ارائه مراقب های پزشکی لازم به صورت مستقیم و غیر مستقیم در شکنجه آنها نقش دارند.
این مسئول فلسطینی تاکید کرد که همه توافقنامه های بین المللی طرف بازداشت کننده را به حمایت از بازداشت شده ها ملزم کرده و نباید اجازه دهد اسیر یا فرد بازداشت شده بیمار شده و یا دچار مرگ شود.
وی از سازمان بهداشت جهانی خواست که به مسئولیت خود در قبال جنایت های پزشکی رژیم صهیونیستی علیه اسیران اعتصاب کننده فلسطینی عمل کند و برای توقف جنایت های پزشکی علیه اسیران اعمال فشار کند.
بر همین اساس صائب عریقات دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین از جامعه بین الملل خواست که برای ملزم کردن دولت رژیم صهیونیستی به حقوق بین الملل و حقوق بشر و معاهده های ژنو در سال 1949 وارد عمل شوند.
وی رژیم صهیونیستی را مسئول کامل سلامت و زندگی اسیران اعتصاب کننده دانست و گفت: جامعه بین الملل باید در این زمینه به مسئولیت خود عمل کند و مسئولان صهیونیست را ملزم به احترام گذاشتن به معاهدات بین المللی کند.
اسیران فلسطینی از 25 روز پیش در اعتراض به سیاست های ظالمانه مدیریت زندان های صهیونیستی دست به اعتصاب غذا زدند.
صدها اسیر فلسطینی از 28 فروردین ماه جاری در اعتراض به شرایط وخیم زندان‌های رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذای باز زدند.
«مروان البرغوثی» عضو کمیته مرکزی جنبش فتح که در اسارت به سر می برد، این اعتصاب را رهبری می کند.
بنابر اعلام آمارهای رسمی فلسطین، حدود 6 هزار و 500 فلسطینی از جمله 57 زن و 300 کودک کم سن و سال در زندان‌های رژیم صهیونیستی به سر می برند.
مقام های فلسطینی می گویند که رژیم صهیونیستی بیش از 850 هزار فلسطینی را در طول 5 سال گذشته بازداشت کرده است.
اعتصاب غذای اسیران فلسطینی با حمایت‌ گسترده داخلی و بین المللی روبه رو شده و این حمایت در داخل و خارج از فلسطین ادامه دارد.
خاورم*9364*1144مترجم:محسن عزیزی * انتشار دهنده: علیرضا جباری

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال