کسب رتبه نخست خمین در کارزار پیشگیری از ماده مخدر گُل

خمین - ایرنا - رئیس بهزیستی خمین گفت: این شهرستان با اجرای اقدامات پیشگیرانه در پیگیری طرح کارزار رسانه ای پیشگیری از ماده مخدر گل' ، رتبه نخست استان مرکزی را کسب کرد.

اسماعیل خانجانی روز دوشنبه در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت هفته بهزیستی افزود: به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر طرح کارزار رسانه ای پیشگیری از مصرف ماده مخدر گل به مدت 10 روز در فضای عرصه مجازی، نشریات، اماکن عمومی، سکونتگاه های غیر رسمی، اماکن عمومی و مدارس دارای با جدیت دنبال شد.
وی بیان کرد: با ارزیابی های انجام شده توسط کارشناسان، این شهرستان در بین مناطق اجرای طرح، در حوزه پیشگیری اولیه به معنی آگاهی بخشی، حساس سازی و اطلاع رسانی، به ویژه برای قشر نوجوانان دختر و پسر در معرض خطر، بهترین عملکرد را به جا گذاشت.
خانجانی ادامه داد: مصرف ماده مخدر گُل، ده‌ها برابر خطرناک‌ تر از مواد مخدر دیگر است و به دلیل قیمت پایین، پرمصرف ترین ماده مخدری است که به مصرف معتادان می رسد.
وی در خصوص اقدامات بازدارنده در حوزه پیشگیری از اعتیاد گفت: اعتیاد و طلاق 2 آسیب اجتماعی هستند که با توجه به شمار آنها در این شهرستان، باید مورد واکاوی قرار گیرند.
خانجانی تصریح کرد: شهرستان خمین در ‏زمینه پیشگیری و اجرای طرح‌های مختلف و برگزاری کارگاه‌های آموزشی در امر مبارزه با اعتیاد و مواد ‏مخد،ر سال گذشته موفق به کسب رتبه ‏نخست استان مرکزی شد.
وی اظهارکرد: بیشترین شمار مشاوره تلفنی با سامانه 1480 بهزیستی در استان مرکزی مربوط به شهرستان خمین است.
خانجانی بیان کرد: پارسال مرکز تخصصی مشاوره عمومی در این شهرستان راه اندازی شد که در این راستا 250 نفر از خدمات مشاوره ای تخصصی بهره مند شدند.
رئیس بهزیستی خمین افزود: راه اندازی مرکز مشاوره عمومی در نیمه دوم سال جاری در این شهرستان راه اندازی می شود تا عموم مردم از خدمات مشاوره ای برخوردار شوند.
فرماندار خمین نیز در این نشست گفت: بهزیستی یکی از گسترده ترین شبکه خدمات تخصصی از قبل از تولد تا سالمندی است .
سید مهدی ساداتی افزود: ارائه 150 نوع خدمات تخصصی نشان از گستره فعالیت این نهاد در زمینه پیشگیری از بیماریها، آسیبها و بهبود است .
وی بیان کرد: گسترش اعتیاد به مواد مخدر یکی از مصداق های بارز جنگ نرم دشمن علیه کشور است که این خود اهمیت آموزش و آگاه سازی به مردم به ویژه جوانان را افزایش می دهد.
وی اظهارکرد: دولت تدبیر و امید برای کاهش آسیبهای اجتماعی توانمند سازی را با تسهیلات اشتغالزایی و کمکهای بلاعوض برای مسکن دار شدن خانواده های 2 معلول و سه معلول در دستور کار قرار داده است .
هفت هزار نفر در شهرستان خمین زیر پوشش نهاد حمایتی و خدماتی بهزیستی قرار دارند.
بهزیستی استان مرکزی بیش از 65 هزار توانجو را به طور مستمر و غیر مستمر تحت پوشش خدمات حمایتی خود دارد.
7277/3075/ خبرنگار: افسانه آروند*** انتشار دهنده: حسین مهدی زاده

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال