گروه بین المللی حل بحران خاورمیانه از اوضاع نوار غزه ابراز نگرانی کرد

مسکو - ایرنا - چهار میانجی تشکیل دهنده گروه بین المللی خاورمیانه شامل سازمان ملل، اتحادیه اروپا، روسیه و آمریکا در نشست بیت المقدس از اوضاع نوار غزه که چندین سال است تحت محاصره مطلق رژیم صهیونیستی قرار دارد، ابراز نگرانی کرد.

به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه اعلام کرد: نشست گروه چهار میانجیگر بین المللی در سطح نمایندگان ویژه برگزار شد و از طرف مسکو نیز سرگئی ورشینین نماینده وزیر و رئیس اداره خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت خارجه روسیه در مذاکرات شرکت کرد.
این گروه با ماموریت تلاش برای حل مناقشه میان فلسطین و رژیم صهیونیستی فعالیت می کند.
وزارت خارجه روسیه در گزارش خود نوشته است: در نشست بیت المقدس از وخامت اوضاع انسانی نوار غزه ابراز نگرانی شد و همچنین اقدام های لازم برای حل و فصل این بحران مورد بررسی قرار گرفت.
نمایندگان ویژه سازمان ملل، اتحادیه اروپا، روسیه و آمریکا همچنین برای برگزاری نشست دیگری با هدف ادامه تماس با مقام های فلسطینی و رژیم صهیونیستی همراه بازیگران کلیدی منطقه توافق کردند.
ورشینین نماینده ویژه وزیر خارجه روسیه در امور حل و فصل مسائل خاورمیانه نیز در حاشیه این نشست با برخی مقام های فلسطینی از جمله محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و نیز ای.مالخو مشاور نخست وزیر رژیم صهیونیستی و چند مقام دیگر صهیونیستی دیدار و گفت و گو کرد.
غزه از ژوئن (خرداد/ تیر) سال 2007 تحت محاصره رژیم صهیونیستی قرار دارد و این شرایط باعث کاهش استانداردهای زندگی و افزایش بی سابقه فقر و بیکاری در منطقه شده است.
همزمان تداوم اقدام های تجاوزگرانه نظامیان صهیونیستی در این منطقه بر مشکلات مردم افزوده است.
به گزارش رسانه ها، رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه مانورهای نظامی را در منطقه موسوم به «غلاف غزه» و عسقلان آغاز می کند که تا چهارشنبه ادامه خواهد یافت.
اروپام*391 انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال