امتناع رژیم صهیونیستی از تحویل اجساد شهدای عملیات شهادت طلبانه مسجدالاقصی

تهران- ایرنا- نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی با توقیف اجساد شهدای عملیات مسجد الاقصی از انتشار تحقیقات درباره جزئیات درگیری مسلحانه درصحن مسجد الاقصی که به شهادت 3جوان فلسطینی وهلاکت دو پلیس صهیونیست منجرشد، جلوگیری می کنند.

به گزارش شبکه خبری الجزیره، رژیم صهیونیستی امروز دوشنبه ضمن مخفی کردن نتایج تحقیقات دستگاه امنیتی خود وحتی اسامی دو صهیونیست کشته شده از تحویل اجساد شهدا ' احمد جبارین' 29 ساله، ' محمد حامد جبارین' 19 ساله و' محمد مفضل جبارین' 19 ساله خودداری کرد و این در حالی است که مرکز حقوقی رژیم صهیونیستی خواستار تحقیق درباره جزئیات هلاکت افراد پلیس این رژیم شده است.
مرکز حقوقی رژیم صهیونیستی وابسته به وزارت دادگستری این رژیم، خواستار تشریح اجساد سه جوان فلسطینی برای اطلاع از شرایط شهادت آنها قبل از تحویل اجساد شان به خانواده هایشان شده است.
رژیم صهیونیستی پس از عملیات شهادت طلبانه فلسطینیان در مسجد الاقصی ،تجاوزها واقدامات نظامی خود در قدس و مقابل ورودی های مسجد الاقصی را افزایش داده است.
علی رغم اینکه رژیم صهیونیستی هنوز موضع خود نسبت به تحویل شهدای عملیات مسجد الاقصی را نهایی نکرده است، 'نفتالی بنت' رئیس حزب خانه یهود از دستگاه امنیتی رژیم صهیونیستی خواست اجساد شهدای فلسطینی را تحویل خانواده هایشان ندهد.
بنت از کابینه رژیم صهیونیستی هم خواست تحویل اجساد سه شهید فلسطینی را منوط به آزاد سازی اورون شاؤول وهدارگولدن دونظامی صهیونیست که توسط جنبش حماس در غزه در سال 2014 به اسارت درآمده اند، کند.
خانواده هدار گولدن هم با ارسال پیامی به کابینه رژیم صهیونیستی خواستار عدم تحویل اجساد سه شهید فلسطینی مجری عملیات الاقصی شده است.
رژیم صهیونیستی فقط به تحویل ندادن اجساد شهدای فلسطینی به خانواده های آنها اکتفا نکرده بلکه گلعاد اردان وزیر امنیت داخلی این رژیم خواستار تفتیش منازل شهدای عملیات الاقصی در ام الفحم شد است.
اردان خواستار تخریب خانه های سه شهید فلسطینی عملیات الاقصی به دلیل مشارکت در عملیات ضد اهداف صهیونیستی شده است.
رژیم صهیونیستی پیش از این نیز از تحویل پیکر 14 شهید فلسطینی انتفاضه قدس به خانواده های آنها خودداری کرده و فلسطینی ها بارها با برپایی تظاهرات و تشکیل زنجیره انسانی خواستار بازگرداندن پیکر شهدا شده اند.
رژیم صهیونیستی از ترس تبدیل شدن مراسم تشییع پیکر شهدای فلسطینی به اعتراضات گسترده ضد صهیونیستی در کرانه باختری و قدس، از تحویل پیکر این شهدا خودداری می کند.
کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی از زمان آغاز انتفاضه قدس دستور توقیف اجساد شهدا و تخریب منازل آنها را صادر کرده است تا بزعم خود با این اقدام جلوی عملیات های مقاومت جوانان فلسطینی را بگیرد.
مرکز حمایت از اسرای فلسطینی هدف از این اقدام رژیم صهیونیستی را ایجاد رعب و وحشت میان فلسطینیان به ویژه جوانان و جلوگیری از انجام عملیات شهادت طلبانه دانسته و اعلام کرده است که این اقدام صهیونیست ها تاکنون بی نتیجه مانده است و انتفاضه قدس همچنان ادامه خواهد یافت .
خاورم** 1453 ** 1324
مترجم: آمنه دهقان // انتشار دهنده: فردین پازوکی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال