دوران ریاست جمهوری ترامپ و کشتار روز افزون غیرنظامیان در سوریه و عراق

تهران-ایرنا- پایگاه خبری آمریکائی ' دیلی بست' امروز ( دوشنبه) به نقل از تحقیقات میدانی پروژه رسانه ای ' ایر وارز'فاش کرد که کشتار غیرنظامیان در سوریه و عراق توسط جنگنده های آمریکائی در دوران ریاست جمهوری ' دونالد ترامپ' افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، در تحقیقات ' ایروارز' که در حوزه جمع آوری آمار میدانی از حملات ائتلاف بین المللی آمریکا علیه گروه تروریستی تکفیری داعش متمرکز می باشد، آمده است که از زمان روی کار آمدن ترامپ در بیستم ژانویه 2017 (اول بهمن ماه 95) تاکنون روزانه 12 شهروند در عراق و سوریه توسط جنگنده های آمریکایی کشته شده اند.
برپایه نتایج این تحقیقات، در شش ماهه نخست حضور ترامپ در کاخ سفید, تعداد تقریبی شهروندان کشته شده توسط جنگنده ای متعلق به ائتلاف بین المللی ( تحت رهبری آمریکا) نسبت به دوران ریاست جمهوری ' باراک اوباما' به میزان دو برابر افزایش یافته است و در مجموع بیش از 4500 شهروند غیرنظامی در دورانت ترامپ, قربانی حملات هوایی آمریکا در عراق و سوریه شده اند.
به عنوان نمونه در شهر موصل عراق( دومین شهر بزرگ این کشور) و در ماه مارس سال جاری دولت آمریکا اعتراف کرد که در یک حمله هوایی, بیش از 100 شهروند این منطقه کشته شده اند.
پروژه رسانه ای ' ایر وارز' وابسته به ائتلاف بین المللی آمریکا علیه داعش در تارنمای رسمی خود اعلام کرده است که تاکنون تعداد 23 هزار و 562 حمله هوایی علیه مواضع داعش ( شامل 13153 حمله در عراق و 10409 حمله در سوریه) انجام پذیرفته است که در این میان, 89 هزار و 144 موشک و یا بمب هوایی علیه مواضع داعش در دو کشور یادشده, به کار گرفته شده است.
ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا متشکل از بیش از 60 کشور است که از سال 2014 مواضع داعش در عراق و سوریه را بمباران می کند .
نیویورک تایمز دیگر روزنامه آمریکایی نیز گزارش داد: از زمانی که ترامپ روی کار آمده, آمار تلفات غیر نظامیان در حملات هوایی آمریکا در عراق و سوریه سرسام آور بالا رفته است.
بر اساس این گزارش, دستگاه نظامی آمریکا سرانجام اعتراف کرد که میزان تلفات غیرنظامیان در حملات هوایی ائتلاف به رهبری آمریکا در دو کشور عراق و سوریه در عرض چهار ماهی که از آغاز ریاست جمهوری 'ترامپ' می گذرد رشدی سرسام آور داشته است.
رئیس کمیسیون مستقل تحقیق سازمان ملل در مورد جنگ داخلی سوریه هم آمار این تلفات را ' گیج کننده ' خوانده است.
'فرماندهی مرکزی' آمریکا که عملیات های جنگی امریکا در خاورمیانه را هدایت می کند در اطلاعیه ای در تاریخ 2 ژوئن / 12 خرداد / اعلام کرد که دست کم 484 غیرنظامی در حملات و بمباران های ائتلاف کشته شده اند.
این فرماندهی چهار ماه قبل تر آمار کشته شدگان غیرنظامی را دست کم 199 تن اعلام کرده بود .
خاورم**9377** 1324
مترجم: حمید اوضح // انتشار دهنده: فردین پازوکی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال