معاون بهزیستی استان تهران اعلام کرد؛

4 هزار کودک اوتیسمی در تهران و فقط 6 مرکز اوتیسم

تهران - ایرنا - معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران گفت: چهار هزار کودک مبتلا به اوتیسم در استان تهران شناسایی شده اند اما فقط 6 مرکز ویژه این کودکان وجود دارد و تنها می توانیم 185 نفر از آنان را حمایت کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد رضا اسدی روز دوشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته بهزیستی افزود: مشکل دیگر در رابطه با کودکان مبتلا به اوتیسم، ارجاع دیرهنگام این کودکان برای درمان است که این غفلت در شبکه وزارت بهداشت برای کودکان 2 تا 6 سال، اتفاق افتاده است .
وی ادامه داد: اکنون طرح غربالگری کودکان مبتلا به اوتیسم از سوی بهزیستی در مهدهای کودک انجام می شود و اگر والدین به سه سئوال از 10 سئوال طرح شده در مهدها، پاسخ مثبت بدهند ، کودک آنان مشکوک به ابتلا به اوتیسم است و می توان درمان بهنگام این کودکان را آغاز کنند.
وی تصریح کرد: به 16 شهرستان استان تهران ، تکلیف کرده ایم که مراکز اوتیسم را راه اندازی کنند و امید است که خیران در این زمینه گام بردارند .
اسدی یادآور شد: مبتلایان به ام.اس نیز می توانند در بسیاری از زمینه ها از سازمان بهزیستی ، خدمات دریافت کنند.
به گزارش ایرنا، اوتیسم یا خوددرماندگی نوعی اختلال رشدی از نوع روابط اجتماعی است که با رفتارهای ارتباطی و کلامی غیرطبیعی مشخص می شود.
سازمان بهزیستی کشور در مجموع حدود دو هزار کودک مبتلا به اوتیسم را تحت پوشش قرار دارد.

**طرح شناسایی معلولان در سکونتگاه های غیررسمی استان تهران
معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران گفت: بهزیستی استان تهران برای نخستین بار در سکونتگاه های غیررسمی شهر قدس با استفاده از 25 تسهیل گر دارای معلولیت توانست یکهزار و 500 فرد دارای معلولیت دیگر را شناسایی کند و به آنان خدمت ارائه دهد.
اسدی افزود: این طرح مورد توجه مسئولان قرار گرفت و قرار است امسال در 30 استان کشور اجرایی شود .
وی خاطرنشان کرد: امسال می خواهیم طرح شناسایی معلولان در سکونتگاه های غیررسمی 6 شهرستان استان تهران را اجرایی کنیم و در نظر است در هر شهرستان ، 200 فرد دارای معلولیت شناسایی شود.
اجتمام** 9185 ** 1776
خبرنگار: سادات حسینی خواه ** انتشار: لیلا خطیب زاده
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال