24 دستگاه برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب مسئولیت دارند

قزوین-ایرنا- جانشین رئیس بازرسی ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی وزارت کشور گفت: 24 دستگاه برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در کشور دارای مسئولیت هستند که بیشترین رسالت برعهده صدا و سیماست.

به گزارش ایرنا، علی ملازاده پیش از ظهر دوشنبه در نشست ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استان قزوین با تاکید بر ضرورت برنامه سازی و تولید اندیشه های نو در زمینه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و حقوق شهروندی، نقش صدا وسیما را در این خصوص مهم دانست و گفت: از بین تکالیف مشخص شده برای دستگاه ها در حوزه عفاف و حجاب، صدا و سیما با 34 بند مصوب، از جمله دستگاه هایی است که بیشترین رسالت را در این حوزه دارد.
وی در ادامه با تاکید بر لزوم تلاش قوای سه گانه و همه دستگاه ها و نهادهای کشور برای حل آسیب های اجتماعی، گفت: اقدام در این زمینه به یک یا چند دستگاه محدود نمی شود و باید نسبت به آن احساس مسئولیت کنیم.
این مسئول، تقویت عفاف و حجاب را از دغدغه های جدی مسئولان و همچنین دولت دانست و افزود: در کنار این موضوع، تلاش برای کاهش آسیب های اجتماعی از قبیل اعتیاد،طلاق و حاشیه نشینی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است به گونه ای که مقام معظم رهبری همواره بر رسیدگی و حل آنها تاکید داشته اند.
ملازاده در ادامه بر تلاش برای حل آسیب های اجتماعی با استفاده از ظرفیت مردم تاکید کرد و گفت: می توان با بهره گیری از این ظرفیت آسیب های مختلفی همچون روزه خواری و کشف حجاب را مرتفع ساخت.
وی در ادامه با اشاره به فعالیت های ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی، افزود: این ستاد با 2 رویکرد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی تشکیل شده و در حوزه عفاف و حجاب نیز 2 مبنای قانونی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و ابلاغیه وزیر کشور را دنبال و پیگیری می کند.
ملازاده یادآور شد: وزارت کشور مسئول پاسخگوئی عفاف و حجاب دستگاه ها نیست ولی هماهنگی،پیگیری و نظارت بر این حوزه بر عهده این وزارتخانه است.
جانشین رئیس بازرسی ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی وزارت کشور در بخش دیگری از صحبت های خود، فعال شدن هیات های رسیدگی به تخلفات در دستگاه ها، برگزاری دیدارهای مردمی و اجرای خدمات دولت الکترونیک را از مصادیق اجرای راهبردهای حقوق شهروندی در سطخ استان ها نام برد.
ملازاده ضمن تاکید بر مدیریت، هماهنگی و پیگیری اجرای مصوبات مربوط به 2 تکلیف صیانت از حقوق شهروندی و گسترش عفاف و حجاب در استانها، تقویت برنامه های فرهنگی با رویکرد فرهنگ سازی در جامعه و جلوگیری از موازی کاری و نظارت بر عملکرد دستگاه ها در این حوزه ها را ضروری دانست.
جانشین رئیس بازرسی ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی وزارت کشور در پایان گفت: طرح ها، فعالیت ها،ابتکارها و خلاقیت های صورت گرفته پیرامون 2 موضوع صیانت از حقوق شهروندی و گسترش عفاف و حجاب در استان ها در سطح کشور مورد استفاده قرار می گیرد.
در این نشست مدیران کل صنعت،معدن و تجارت و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین گزارشی از فعالیت های انجام شده خود را در حوزه های حقوق شهروندی و عفاف و حجاب را ارائه کردند.
6101*6128
خبرنگار: هادی درزی رامندی**انتشار دهنده: وحید مقدم سلیمی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال