واعظی: شبکه های اجتماعی خارجی هیچ گونه حمایتی دریافت نخواهند کرد

تهران- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به تدوین بسته های حمایتی از شبکه های اجتماعی داخلی اشاره و در عین حال تاکید کرد: شبکه های اجتماعی خارجی هیچ گونه حمایتی دریافت نخواهند کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا ،محمود واعظی روز دوشنبه در حاشیه مراسم افتتاح طرح های شرکت مخابرات ایران بر بستر شبکه ملی اطلاعات و در جمع خبرنگاران افزود: شبکه های اجتماعی داخلی با داشتن سه میلیون کاربر، اجازه دریافت تبلیغات و سایر خدمات را خواهند داشت.
عضو هیات دولت ادامه داد: شبکه های اجتماعی خارجی با هدف دوام یافتن داخلی ها از هر گونه دریافت تبلیغ و امکان پرداخت های مالی محروم بوده و خواهند بود.
واعظی خاطرنشان ساخت: سیاست ما حمایت از شکل گیری شبکه های اجتماعی داخلی است بنابراین به طور جدی از دادن هر گونه امتیاز، تبلیغات، امکان پرداخت های مالی و غیره به شبکه های اجتماعی خارجی اجتناب کرده و این کار از چهار سال پیش ممنوع بوده است.
عضو هیات دولت گفت: همه هدف ما این است تا با اقتصادی کردن شبکه های اجتماعی داخلی بخش خصوصی بتواند در این بخش فعالیت کند.
وزیر ارتباطات در باره افزایش تعرفه ها گفت: هیچ گونه افزایش تعرفه ای چه در بخش ثابت و چه همراه و اینترنت نخواهیم داشت بلکه کاهش هم خواهیم داد.
واعظی در باره نتیجه کمیسیون تنظیم مقررات در باره تغییر در نحوه اینترنت حجمی در پاسخ به ایرنا گفت: روز گذشته در جریان مذاکره ها ابهامی بوجود آمد که تغییر در این روش نیاز به توسعه بیشتر شبکه انتقال داشته باشد.
وی افزود: بر این اساس شرکت ارارتباطات زیر ساخت و مخابرات برنامه آماده کرده اند که هفته آینده اعلام خواهد شد.
اقتصام*2078* خبرنگار: محمد مهدی بهرامی* انتشار: مرضیه فاتحی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال