کاهش 44درصدی حوادث رانندگی منجر به فوت در راه های البرز

کرج - ایرنا - رئیس پلیس راه البرز گفت که از ابتدای سال جاری تاکنون 32 نفر براثر حوادث رانندگی جان خود را ازدست دادند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 44درصد کاهش یافته است .

سرهنگ رضا گودرزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: همچنین دراین مدت 27 فقره تصادف منجر فوت درراه های این استان رخ داده که نسبت به مدت مشابه سال 45 درصد کاهش داشته است .
وی اضافه کرد: ازمجموع تصادف های منجربه فوت 5 مورد عابرپیاده ، 6 مورد موتورسیکلت و بقیه سایر موارد بوده است .
دراین مدت نیز 71 فقره تصادف منجر به جرح درراه های این استان رخ داده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6 درصد افزایش نشان می دهد.
وی گفت: دراین مدت 81نفر مجروح شدند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 11درصد افزایش یافته که می طلبد هموطنان توجه بیشتری درهنگام رانندگی داشته باشند.
گودرزی خاطرنشان کرد:همچنین ازابتدای سال جاری یکهزارو 409 فقره تصادف خسارتی در جاده های استان البرز رخ داده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 4 درصد افزایش داشته است .
وی گفت: ازابتدای سال جاری 177میلیون و 682 هزارو 469 تردد درراه های استان البرز انجام شده است .
وی بیان داشت: با استقرار ماموران در سطح جاده های مواصلاتی استان، از تمام ظرفیت های پلیس راه برای تامین امنیت ترافیکی بهره برده ایم.
رئیس پلیس راه استان البرز افزود: تمام محورهای مواصلاتی استان البرز در پوشش کامل ماموران پلیس راه این استان قرار دارد.
این مسئول گفت: مرکز کنترل ترافیک پلیس راه ناجا با شماره تلفن 88255555 به صورت شبانه روز پاسخگوی وضعیت راه های کشور و آماده امدادرسانی به حادثه دیدگان احتمالی است.
استان البرز دارای یک هزار و450 کیلومتر آزاد راه ، بزرگراه ، راه اصلی و فرعی است که 18 درصد ترافیک کشور مربوط به جاده های این استان می باشد.
2098/ 6155 خبرنگار: مریم صوفی** انتشار دهنده : محمد عزیزپور

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال