بازتاب خبر ایرنا یک زندانی را آزاد کرد

همدان - ایرنا - مدیر عامل ستاد دیه استان همدان گفت: بازتاب خبر ایرنا مرکز همدان در رسانه ها و فضای مجازی زمینه آزادی یک زندانی را فراهم کرد.

یدالله روحانی منش روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: یک مرد مسن که به علت ناتوانی در پرداخت 18 میلیون ریال بدهی ، در زندان به سر می برد، با کمک خیران به آغوش خانواده بازگشت.
وی افزود: این مرد 54 ساله دارای سه فرزند و کارگر بوده و به علت تامین نکردن اجاره بها با شکایت صاحب خانه از 25 خرداد ماه امسال زندانی شد.
وی با بیان اینکه همکاری ایرنا با این ستاد در فراهم نمودن آزادی مددجویان در سالهای اخیر اثر گذار بوده است اضافه کرد: پس از انتشار این خبر در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز همدان و بازتاب آن در رسانه ها و فضای مجازی، چند فرد خیر برای آزادی این فرد با ستاد دیه تماس گرفتند.
مدیرعامل ستاد دیه استان همدان بیان کرد: در نهایت یک خیر مبلغ بدهی این پدر مسن را واریز کرده و موجب بازگشت وی به آغوش خانواده شد.
روحانمی منش گفت: ستاد دیه یک نهاد مردمی و پناهگاه انسان های نیازمند است که آزادی افراد دارای بدهی اندک، جوانان، افراد مسن و آبرومند و بانوان را در اولویت خود قرار داده است.
دی ماه سال 93 نیز بازتاب خبر ایرنا مرکز همدان درباره پرونده تعزیه خوان نقش 'شمر' که با رای مرجع قضایی محکوم به پرداخت خسارت مالی شده و به دلیل ناتوانی در پرداخت خسارت در آستانه ورود به زندان بود، موجب آزادی این جوان دم بخت شد.
در یکی از هیات های تعزیه خوانی همدان، اسب تعزیه خوان نقش شمر رم کرده و از دست وی فرار می کند که شمر به همراه سربازان سپاه یزید برای گرفتن اسب فراری تلاش می کنند.
پس از فرار اسب از صحنه تعزیه خوانی این حیوان با یکدستگاه خودروی پژو 206 برخورد کرده که خسارتی بر این وسیله نقلیه وارد می کند و اسب در این سانحه تلف می شود.
بازیگر نقش شمر که این اسب را برای اجرای نمایش از دوست خود گرفته بود، به پرداخت 48 میلیون ریال خسارت خودرو 206 و پرداخت 30 میلیون ریال به مالک اسب محکوم شد.
هم اینک 322 مددجو در زندانهای این استان دوران محکومیت خود را سپری می کنند و 54 زندانی جرائم غیرعمد این استان در سه ماهه نخست امسال آزاد شدند.
7526/6993
خبرنگار: علیرضا جهانگیری** انتشار:اکبر بهاروند

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال