معاون وزیر آموزش و پرورش: مدارس نشان ملی استاندارد می‌گیرند

تهران - ایرنا - معاون متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: در سال 96 با توجه به ارزیابی های سازمان استاندار، مدارس کشور نشان ملی استاندارد دریافت خواهند کرد.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا، علی زرافشان افزود: در مذاکره به عمل آمده با سازمان استاندارد که مسئول برگزاری جایزه ملی کیفیت در ایران است، مقرر شد برای مدارسی که توسط این سازمان ارزیابی و به مراحل نهایی راه می‌یابند، نشان‌های ملی استاندارد اعطا شود.
وی درباره درجه بندی مدارس متوسطه با بیان اینکه در قالب طرح تعالی مدیریت، مدارس را درجه‌ بندی می کنیم، اظهار کرد: امسال همه مدارس دوره اول و دوم متوسطه تحت پوشش قرار می‌گیرند و بر حسب شاخص‌های برنامه تعالی درجه بندی خواهند شد.
زرافشان یادآور شد: در مدارسی که مجری برنامه تعالی هستند، دفترچه‌هایی توزیع شده و در آن شاخص ها و ملاک‌های عمل فرآیندهای موجود شامل 9 فرآیند عمومی اعم از یاددهی - یادگیری، مشارکت اولیا، نظام اداری مدرسه، عملکرد تحصیلی دانش آموزان و یک فرآیند خاص هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای را تعیین و همچنین امتیازات مربوط به هر شاخص را مشخص کرده ایم.
وی ادامه داد: بر مبنای این شاخص‌ها مدارس مجری طرح باید در ابتدای شروع هر سال تحصیلی تا پایان سال برنامه‌ای را ارائه و اعلام کنند که تا پایان سال بر اساس برنامه موجود قصد دارند به چه شاخص‌هایی دست پیدا کنند. آنها در پایان سال یک خودارزیابی انجام می دهند و ارزیابانی از سوی آموزش وپرورش نیز وضعیت مدرسه را بر اساس برنامه تعالی مورد بررسی قرار داده و امتیازات لازم را اعطا می‌کنند.
به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، زرافشان گفت: در نهایت مدارس ممتاز از سطح منطقه به استان و از استان به سطح کشوری راه پیدا می‌کنند و مدارس برتر مورد تقدیر قرار می‌گیرند.
فراهنگ ** 1417 ** دریافت کننده: سیدمهدی حسینی * انتشار: امید غیاثوند

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال