کنسرت 'خاطرات تبرستان' و گروه 'ژاو' در تالار رودکی

تهران- ایرنا- کنسرت مازندرانی «خاطرات تبرستان» با اجرای قطعاتی خاطره انگیز از موسیقی اصیل مازندران 31 تیرماه در تالار وحدت تهران اجرا می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از بنیاد رودکی، احسان میرضیایی مدیر برگزار‌ی کنسرت 'خاطرات تبرستان' یک شنبه درباره این اجرا گفت: گروه آوای تبری به سرپرستی سید جلال محمدی و با حضور خوانندگان شمالی به تهیه‌کنندگی زهرا همتی جدیدترین کنسرت خود تقدیم می کنند.
وی افزود: در این کنسرت اساتیدی از جمله ابوالحسن خوشرو، نورالله علیزاده و خوانندگان جوان مازندرانی اکبر رستگار و سید عباد محمدی قطعاتی شاد و به یاد ماندنی برای نسل های مختلف اجرا می‌کنند.

** گروه موسیقی ژاو سی ام تیرماه در تالار رودکی

اجرای گروه «ژاو» در بیات ترک از ساخته‌های سیاوش کامکار و امین جهانگیری روی قطعات بی‌کلام است تجربه‌ای از این گروه در موسیقی پلی‌فونیک به حساب می‌آید که 30 تیر اجرا می شود.
در این کنسرت سیاوش کامکار و امین جهانگیری (سنتور)، احسان امامی (عود)، امیرناصر رنجبر (کمانچه)، نیریز کامکار (تار) و مرتضی مومنیان (تنبک و سازهای کوبه‌ای) نوازندگی خواهند کرد.
نخستین کنسرت این گروه در سال 91 برگزار شد و در این مدت در چندین فستیوال داخلی و خارجی به اجرای برنامه پرداخته است. پیش از این آلبوم موسیقی «رو» (Avaunt) از گروه «ژاو» به آهنگسازی سیاوش کامکار در دستگاه ماهور برای سازهای ایرانی و بدون کلام منتشر شد.
این نخستین اثر گروه «ژاو» است که یازده قطعه به نام‌های «پیش درآمد ماهور»، «سکنجبین (تکنوازی سنتور)»، «چهارمضراب ماهور»، «دونوازی کمانچه و عود»، «رخش»، «دونوازی تار آوازی»، «نوش دارو (دونوازی تار به همراهی تنبک)»، «تکنوازی تنبک»، «رو (دونوازی سنتور و تار به همراهی کوبه ای)»، «روی تپه‌های ماهوری (دونوازی کمانچه و تنبک)» و «آفتاب» دارد.

فراهنگ**9012 ** 1823
خبرنگار: زهرا امیری ** انتشار: طاهره نبی اللهی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال