پاسخگویی سازمان بازرسی کشور به درخواست های مردمی در سامانه ایرنا

تهران - ایرنا - سازمان بازرسی کل کشور برای دهمین بار به 38 درخواست مردمی در سامانه ارتباطی بی واسطه با مسئولان در صفحه اول سایت خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) پاسخ داد.

به گزارش روز شنبه خبرنگار اجتماعی ایرنا، سامانه ارتباطی بی واسطه با مسئولان در صفحه اول سایت ایرنا به گونه ای طراحی شده است تا مردم بتوانند مشکلات خود را بدون واسطه با مسئولان درمیان بگذارند.
برخی از درخواست های مردمی مربوط به شکایت از معاونت راهنمایی و رانندگی ناجا،‌ شکایت از مراجع قضایی،‌ درخواست اشتغال، ‌شکایت از شرکت گاز کرمانشاه، ‌شکایت از عملکرد جهاد کشاورزی گلستان، اعلام اطلاع از فساد در منطقه آزاد انزلی، اعتراض به عملکرد دادسرای نظامی اراک،‌ درخواست تمدید اجاره کسب دکه از منابع طبیعی تالش، گزارش قاچاق و شکایت از عملکرد بنیاد جانبازان مبنی بر عدم احراز جانبازی است.
همچنین اعلام تصرف اراضی ملی در مراتع و مناطق ییلاقی تالش و اسالم، شکایت از شرکت کارآفرینان البرز مبنی بر کلاهبرداری، اعلام اطلاع درباره یک پرونده خسارت آتش سوزی تقلبی در گناوه، اعتراض به عملکرد ثبت اسناد البرز، اعتراض به شرکت گاز یزد،‌ شهرداری شهر محمدان، شرکت بهره برداری نفت آغاجری، شکایت از عملکرد مراجع قضایی و وکیل دادگستری، اعتراض به عملکرد مسکن مهر رشت و اعتراض به عملکرد سه وزیر درباره مزایده یک نیروگاه برخی دیگر از این درخواست ها است.
محمدرضا اتفاق کهنمویی رئیس مرکز رسیدگی به شکایات مردمی سازمان بازرسی کل کشور در این باره گفت: اقداماتی در این مرکز درباره شکایات و اعلامات واصله جهت استحضار و بهره برداری لازم ایفاد شد، البته برخی از این درخواست ها در صلاحیت این سازمان نبود که به مراجع ذیربط انتقال داده شده است.
وی اظهار داشت: همچنین برخی از این درخواست ها نیز دارای سابقه و تشکیل پرونده بود، برخی برای رسیدگی به مراجع ذیصلاح ارسال شد، برخی دیگر نیز راهنمایی های لازم برای حل مشکلات آنها صورت گرفت.
وی ادامه داد: تمامی موارد از منظر صلاحیت سازمان بازرسی کل کشور برای ورود، بررسی و اقدام بعدی درباره آنها صورت گرفته و نتایج به صورت تلفنی و یا از طریق پست الکترونیک اطلاع رسانی شده است.
به گزارش ایرنا، یکی از بخش های سامانه بدون واسطه با مسئولان ایرنا، بخش ارتباط با وزیران، بخش های دفاعی، امنیتی، انتظامی و دستگاه های اجرایی است که اقشار مختلف جامعه درماه های گذشته صدها درخواست و مطالبه خود را از طریق این سامانه با مسئولان بخش های مختلف مانند قوه قضائیه و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مطرح می کنند.
سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نیز از دیگر دستگاه های رسیدگی کننده به درخواست های ارجاعی مردمی از سوی سامانه بی واسطه با مسئولان ایرناست که تاکنون پنج بار به درخواست های مردمی ثبت شده دستور رسیدگی داده است.
همچنین در راستای رسیدگی به درخواست های مردمی در سامانه ارتباطی بی واسطه با مسئولان ایرنا، تاکنون دستگاه های مختلف قضایی گزارش هایی را دریافت و به آنها رسیدگی کرده اند.
وزارت دادگستری تاکنون دو بار به درخواست مردمی در سامانه ارتباطی بی واسطه با مسئولان ایرنا پاسخ داده است.
بنیاد شهید و امور ایثارگران در سه مرحله رسیدگی به درخواست های مردمی در سامانه ایرنا به 126 درخواست پاسخگو بوده است.
رسیدگی به 450 درخواست مردمی در سازمان بازرسی کل کشور برای نهمین بار، ارائه گزارش های بی واسطه با مسئولان از سوی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری به دادگستری های لرستان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، آذربایجان شرقی و کرمانشاه برای رسیدگی از دیگر موارد بررسی شده در این سامانه به شمار می آید.
وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درسال 95 در دو مرحله(تیرماه و خردادماه) به یکصد درخواست مردمی رسیدگی کرد.
معاونت راهبردی قوه قضاییه نیز در سه مرحله، حدود 40 درخواست مردمی در قالب مطالبات قضایی ثبت شده مردم در این سامانه را به قضات و روسای دادگستری ها در سال 95 ارجاع داد که از این طریق رسیدگی شد.
وزارت ورزش و جوانان، مانند دیگر دستگاه های اجرایی و وزارتخانه ها به پنج درخواست مردم در سامانه ارتباطی ایرنا پاسخ داد.
ایرنا به عنوان خبرگزاری رسمی کشور بر اساس مسئولیت تعیین شده در اساسنامه وظیفه انعکاس نظرات، پیشنهادات، انتقادات و درخواست های مردم به مسئولان را عهده دار است.
ارتباط بدون واسطه با مسئولان برای شهروندان در سامانه ایرنا ایجاد شده است و مردم می توانند، مطالب درخواستی خود را به صورت مستقیم و محرمانه به مسئولان ذیربط منعکس کنند.
اجتمام** 7268**1569
خبرنگار: مهناز بیرانوند **انتشار: علی حبیبی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال