موریتانی مناطق هم مرز با الجزایر را منطقه نظامی اعلام کرد

الجزیره-ایرنا- وزارت دفاع موریتانی امروز جمعه مرزهای شمالی این کشور با الجزایر را منطقه نظامی اعلام کرد و از شهروندان خود خواست به این منطقه نزدیک نشوند.

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری رسمی موریتانی (وأم) وزارت دفاع موریتانی در بیانیه ای با اعلام این مطلب افزود: این اقدام پس از گسترش دامنه حرکت و فعالیت قاچاقچیان انجام می شود زیرا تشخیص غیر نظامیان از کسانی که در شبکه های قاچاق دست دارند، دشوار است.
بر اساس این بیانیه، هر کس که وارد منطقه مرزی شود یا بخواهد از آنجا عبور کند، خود را در معرض خطر شلیک گلوله بدون هشدار قبلی قرار می دهد و به همین دلیل مردم برای نجات جان خود نباید وارد این منطقه شوند.
مقام های نواکشوت ،منطقه نظامی ممنوعه را مربع بین منطقه«الشکات» در شمال شرقی ، «عین بن تلی» درشمال غربی، «ظهر تیشیت»، در جنوب غربی و«لمریة» در جنوب اعلام کرده اند و بدین ترتیب کل نوار مرزی موریتانی با الجزایر منطقه نظامی اعلام شده است.
موریتانی کشوری در شمال غربی آفریقا به پایتختی «نواکشوت» است و بندر «نواذیبو» نیز دومین شهر مهم کشور است.
مساحت موریتانی حدود یک میلیون و 30 هزار کیلومتر مربع است که 90 درصد آن را بیابان پوشانده ‌است.
جمعیت این کشور دو میلیون و 700 هزار نفر متشکل از عرب ها، آمازیغی ها و سیاهپوست هاست.
موریتانی در غرب مرزهای خود با اقیانوس اطلس ، در شمال با صحرای غربی، در شمال شرقی با الجزایر، در شرق با مالی و در جنوب با سنگال هم‌مرز است.
مساله قاچقاق به ویژه قاچاق انسان و مهاجران غیر قانونی این روزها به معضلی جدی برای کشورهای آفریقایی و اروپایی تبدیل شده است.
وزیر امور خارجه الجزایر هفته پیش مهاجران را عامل تهدید امنیت ملی این کشور دانست.
خاورم **2041**انتشاردهنده:‌عزیز موسوی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال