دو خبر کوتاه از حوزه تئاتر؛

روایت عاشقانه فرهاد بر صحنه تماشاخانه دا

تهران - ایرنا - نمایش فیزیکال و موزیکال عاشقانه فرهاد بر صحنه تماشاخانه دا روایت می شود.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی نمایش، 'عاشقانه فرهاد' به طراحی و کارگردانی کیا ثلاثی اقتباسی آزاد از داستان مشهور نظامی گنجوی است که در آن داستان خسرو و شیرین روایت می شود که دلداده یکدیگر شده اند و فرهاد نیز هم با دیدن شیرین عاشق او شده و مثلثی عاشقانه شکل می گیرد. شرط شیرین کندن کوه است و فرهاد به دل کوه می زند. با خبر کذب خسرو مبنی بر مرگ شیرین، فرهاد دست به خودکشی می زند. شیرین در خواب متوجه این اتفاق شده و خسرو را به قتل می رساند و خود نیز به جنون می رسد.
'عاشقانه فرهاد' سومین بخش از سه گانه عاشقانه ای است که قسمت های پیشین آن به نام های عاشقانه زال و عاشقانه فریدون به روی صحنه رفته است.
این نمایش به طراحی و کارگردانی کیا ثلاثی، نویسندگی حسین زنگنه و بازی پردیس زارع، دنیا روحانی، سعید وفایی و کیا ثلاثی به صحنه می رود.
نمایش عاشقانه فرهاد از 25 تیرماه تا 11 مردادماه هر شب ساعت 21 در خانه نمایش دا (آو سابق) واقع در میدان فاطمی، ابتدای بزرگراه شهید گمنام، خیابان جهانمهر، پلاک26 به روی صحنه می رود.


** نمایش «نیلوفر و نفت» مورد تأیید شورای نظارت و بازبینی قرار گرفت
آخرین اثر امیر دژاکام در مقام نویسنده و کارگردان توسط شورای بازبینی و نظارت بر تئاتر تأیید شد و به زودی تبلیغات خود را آغاز خواهد کرد.
این نمایش از نخستین روز مرداد ماه در سالن استاد ناظرزاده کرمانی مجموعه ایرانشهر تهران به روی صحنه می رود.
در جدیدترین اثر امیر دژاکام جمعی از دانش آموختگان آکادمیک بازیگری و هنرهای نمایشی در کنار هنرجویان و دانش آموختگان مؤسسه اندیشه ماهان به ایفای نقش خواهند پرداخت.
مرتضی آقاحسینی، عباس جمشیدی، سروش طاهری، ملیحه کیاسربندی، علی برجی، مهرنوش دارا، فریبا امینیان، ابوالفظل جمشیدی، حامد پورمحمد، پریا وزیری، سمیه صباغی، سپید علیپور، بهارقاسمی، نسیم علیپور، مجتبی اسفیدانی و مانلی حسین پور در این نمایش ایفای نقش می کنند.
فراهنگ ** 7561 **1584
دریافت کننده: سارا کریمیان*انتشاردهنده:مولوی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال