نرخ کرایه حمل و نقل عمومی در کیش تا 13 درصد افزایش یافت

کیش – ایرنا – مدیرحمل و نقل عمومی کیش از افزایش 5 تا 13 درصدی نرخ کرایه حمل و نقل عمومی از امروز سه شنبه در جزیره خبر داد.

علیرضا عادلی روز سه شنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت : در مدت دو سال گذشته و بر اساس بخشنامه معاون اول رئیس جمهور افزایشی در این بخش نداشتیم و با جلسات کارشناسی انجام شده بحث افزایش نرخ کرایه به شورای ترافیک ارجاع داده شد که با تصویب این شورا ، نرح حمل و نقل عمومی از 5 تا 13 درصد افزایش و از امروز سه شنبه در جزیره کیش اجرایی می شود.
وی با تاکید بر استفاده از تاکسی متر در تمامی تاکسی ها تصریح کرد : بر اساس مصوبه شورای ترافیک از سه شنبه 20 تیر ماه تمامی وسائط نقلیه ای که تاکسی متر نداشته باشند توسط حمل و نقل و پلیس راهور شناسایی، جریمه و خودرو آن ها به مدت 72 ساعت متوقف و به پارکینگ منتقل می شود.
عادلی با بیان اینکه رانندگان حمل و نقل عمومی نیز باید از تاکسی متر استفاده کنند از مسافران خواست تا در صورت اطلاع از خرابی تاکسی متر و غیر فعال بودن آن از دادن کرایه خود داری کنند و مراتب را از طریق سامانه 141 به واحد رسیدگی به شکایات حمل و نقل جزیره کیش گزارش ککند.
وی به اضافه شدن خطوط سیر جدید تاکسی های خطی اشاره کرد و گفت : تاکسی های خطی از این پس از چهار مسیر خدمات ارائه خواهند کرد که خارج شدن تاکسی های زرد خطی از این چهار مسیر و ارائه خدمات دربستی توسط این نوع تاکسی ها ممنوع است و در صورت مشاهده و یا اعلام گزارش به سامانه 141 با تخلفات برخورد جدی خواهد شد.
عادلی تصریح کرد : عوامل کنترل مدیریت حمل و نقل عمومی کیش در راستای خدمات رسانی به شهروندان در ابتدا و انتهای مسیر نسبت به ثبت کد خودروها اقدام می کنند و تمامی خودروها باید روزانه 10 نوبت ورود و خروج خود را ثبت کنند.
وی گفت : نظر به استفاده عموم مردم از تلفن های هوشمند در حال طراحی نرم افزار درخواست تاکسی ویژه جزیره کیش هستیم که به زودی در اختیار مسافران وساکنان کیش قرار می گیرد.
1630*1641/ خبرنگار : مریم زبان دان - انتشار دهنده : امیر برزی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال