مدیر کل فرهنگی هنری آموزش و پرورش:

پیروزی های ملت ایران در سایه همنوایی محقق شده است

تهران - ایرنا - مدیرکل فرهنگی و هنری اردوها و فضاهای فرهنگی و هنری آموزش و پرورش گفت: پیروزهای ملت ایران در سایه همنوایی محقق شده و مردم یکبار دیگر در انتخابات اخیر، این هم نوایی را به تصویر کشیدند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، مهدی علی اکبر زاده روز سه شنبه در ششمین دوره مسابقات کرال فرهنگیان کشور که در اردوگاه شهید باهنر در حال برگزاریست، افزود: امروز در سایه امنیتی که در کشور حکمفرماست، معلمان و فرهنگیان منتخب استان های کشور در گروه های کرال فعالیت دارند.
وی ادامه داد: در طول تاریخ انقلاب اسلامی و همچنین قبل از آن مشاهده شد که پیروزی مردم در جامعه در همنوا بودن به سرانجام رسید و یکبار دیگر ملت ایران در انتخابات اخیر که در سراسر کشور برگزار شد، این هم نوایی را به تصویر کشید.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پروش شهرستان های استان تهران نیز در این آیین گفت: باید تغییرات را بپذیریم تا فرآیندهای تعلیم و تربیت را اثربخش کنیم و دانش آموزان جذب روند تحصیل شوند.
مجتبی هاشمی ادامه داد: استفاده از زبان هنر و توجه به اهداف آن مانند پرداختن به هنرهایی آوایی در فرهنگیان و همسرایی موفقیتی محسوب می شود که افراد را در مسیر یادگیری قرار می دهد.
وی با بیان اینکه این اقدام رویکرد آموزشی دارد، گفت: همسرایی جریانی محدود است که باید در سطح مدارس و فرهنگیان توسعه یابد و از برنامه و اجراهای انجام شده در این زمینه صیانت شود.
اکبرزاده افزود: معلمان با اجرای سرودهای خود الگویی برای دانش آموزان هستند و امید است روزی فرا برسد که هر یک از دانش آموزان به یک شجریان تبدیل شوند.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران نیز تصریح کرد: لازم است روند آوایی و همسرایی تداوم یابد و به یک جریان تربیتی تبدیل شود.
ششمین دوره مسابقات کرال فرهنگیان کشور با حضور 320 فرهنگی در قالب همسرایان از 10 گروه استانی از استان های کرمان، چهار محال وبختیاری، مازندران، فارس، خراسان شمالی و خراسان رضوی، گلستان، یزد و شهرستان های استان تهران از 19 تیر ماه در اردوگاه شهید باهنر آغاز شده و تا 21 تیرماه ادامه دارد.
فراهنگ ** 1085 ** 1417 ** خبرنگار: سید مهدی حسینی * انتشار: امید غیاثوند

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال