بانک جهانی: جنگ سوریه 226 میلیارد دلار به اقتصاد این کشور خسارت زد

تهران- ایرنا- بانک جهانی درگزارشی خسارت وارده به اقتصاد سوریه بر اثر جنگ مداوم که از شش سال پیش آغاز و تا کنون با هزاران کشته و زخمی و تخریب زیر ساخت ها همچنان ادامه دارد 226 میلیارد دلار ارزیابی کرد.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری فرانسه، بانک جهانی در گزارش روزگذشته دوشنبه خود به عنوان ' خسارت های جنگ؛ آثار اقتصادی و اجتماعی درگیری در سوریه' اعلام کرد: جنگ مداوم از سال 2011 تاکنون خسارتی بالغ بر 226 میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی یعنی چهار برابر تولید ناخالص داخلی سال 2010 داشته است.
براساس گزارش دیده بان حقوق بشر، از آغاز جنگ سوریه تاکنون زیرساخت های زیادی در این کشور ویران و بیش از 320 هزارتن کشته و بیس از نیمی از ساکنان داخلی و خارجی آن آواره شده اند اما بانک جهانی می گوید خسارت ها بیش از این است.
حافظ غانم معاون رئیس بانک جهانی در امور خاورمیانه و شمال آفریقا گفت : جنگ در سوریه بافت اجتماعی و اقتصادی کشور را از بین برده است.
وی افزود: جنگ علاوه بر شمار زیاد قربانیان، سازمان ها و نهادهایی را که جامعه برای انجام وظایف به آنها نیاز دارند از بین برده است و بازسازی آنها با چالشی بزرگ تر از بازسازی زیر ساخت ها مواجه خواهد بود زیرا این چالش با تداوم جنگ بزرگ تر می شود.
سوریه از مارس(اسفند) 2011 تاکنون به دلیل ورود تروریست های خارجی به این کشور با بحران مواجه است.
خاورم** 1453 ** 1064
مترجم: آمنه دهقان ** انتشار دهنده : فرشاد محسن زاده

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال