در دیدار مدیرعامل ایرنا و سفیر ارمنستان توافق شد؛

خبرگزاری‌های رسمی ایران و ارمنستان، قرارداد همکاری امضا می‌کنند

تهران – ایرنا – مدیرعامل ایرنا و سفیر ارمنستان در ایران، بر نقش اطلاعات در گسترش روابط ایروان و تهران تاکید و توافق کردند که خبرگزاری‌ جمهوری اسلامی و آرمن ‌پرس در این راستا، قرارداد همکاری‌های حرفه‌ای امضا کنند.

'محمد خدادی' مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) روز دوشنبه در دیدار با 'آرتاشس تومانیان' با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی در روابط میان کشورها، گفت: اطلاعاتِ صحیح، زمینه‌سازارتباطات وتصمیم‌گیری‌های درست است و ظرفیت‌های فراوانی برای تبادل اخبار و اطلاعات میان ایران و ارمنستان وجود دارد که باید از آن بهره‌برداری کرد.
خدادی روابط تاریخی میان ایران و ارمنستان به عنوان دو کشور همسایه را یادآوری کردوگفت:همه دلایل و زمینه‌ها برای گسترش روابط میان این دو کشور وجود دارد.
مدیرعامل ایرنا همچنین آمادگی این خبرگزاری را برای همکاری‌های حرفه‌ای با 'آرمن‌پرس' خبرگزاری رسمی کشور ارمنستان، اعلام کرد.
'آرتاشس تومانیان' نیز در این دیدار که در ساختمان خبرگزاری جمهوری اسلامی انجام شد، با تاکید بر جایگاه ایرنا در عرصه اطلاع‌رسانی گفت: نه تنها اکنون، بلکه حتی پیش از ماموریت خود به عنوان سفیر، همواره ایرنا در صدر منابعی بوده است که برای آگاهی از اخبار ایران به آن مراجعه می‌کرده‌ام.
تومانیان تاکید کرد که دو ملت ایران و ارمنستان به عنوان کشورهای همسایه باید شناخت بیشتری از یکدیگر داشته باشند.
وی پیشنهاد کرد 'ایرنا' و 'آرمن‌پرس' ضمن گسترش روابط حرفه‌ای، در زمینه تبادل خبرنگار نیز همکاری کنند.
دو طرف توافق کردند که برای تنظیم تفاهم‌نامۀ همکاری‌های حرفه‌ای میان ایرنا و آرمن‌پرس، رایزنی‌های لازم انجام شود.
سفیر ارمنستان پس از دیدار با محمد خدادی به اتاق خبر ایرنا رفت و از نزدیک با مراحل تولید و انتشار اخبار در خبرگزاری جمهوری اسلامی آشنا شد.
9163**
خبرنگار: زمان رضاخانی- انتشار: محمد حسن دوستارگان

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال