راه‌اندازی خط تولید نانو بتن ایرانی در اتیوپی

تهران-ایرنا- پژوهشگران یک شرکت دانش بنیان ایرانی با استفاده از نانو فناوری موفق به تولید بتن نانو مقاوم در برابر محیط‌های خورنده شدند و به گفته آنها، قرار است دانش فنی و خط تولید این محصول به اتیوپی صادر شود.

به گزارش روز دوشنبه علمی ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ریاست جمهوری، این شرکت اقدام به تولید محصولات بتنی و کفپوش بتنی نانو کرده است. سعید بزرگمهر مدیر تحقیق و توسعه این شرکت افزایش عمر بتن، دوام، مقاومت در برابر سولفات‌ها، کلریدها و مقاومت در برابر محیط‌ های خورنده را از جمله ویژگی‌های ایجاد شده در نانو کفپوش‌ها دانست و خاطرنشان کرد: تولید سالیانه کفپوش بتنی نانویی 50 تا 60 هزار متر مربع و تولید کل محصولات که شامل 5 محصول دیگر می‌شود، بالغ بر 300 هزار متر مربع است.
وی گفت: کفپوش دینامیکی یا‌ 'های‌پرفرمنس' برای محیط‌ های کانتینری و بندرگاه‌ها استفاده می‌شود. به دلیل اینکه از مصالح عادی نمیتوان در محیط ‌های کانتینری استفاده کرد، تصمیم گرفتیم از فناوری نانو و از نانوذرات سیلیس در بتن‌ها و کفپوش‌ها استفاده کنیم.
بزرگمهر با بیان اینکه این محصول نانو در جنوب کشور هم کار شده است افزود: هنوز در کشورهای خارجی به این وسعت کار نشده و بیشتر در حد تحقیقات و مقاله بوده است.
شهریار ظهوری قائم مقام مدیر عامل و عضو هیات مدیره این شرکت دانش بنیان نیز درخصوص صادرات این محصول اظهار داشت: طی مذاکراتی که با کشور اتیوپی داشتیم، درصدد همکاری با این کشور در قالب انتقال دانش فنی هستیم و صادرات ما بیشتر به صورت خدمات فنی مهندسی و صادرات خط تولید است که انتقال دانش فنی و تولید محصول در همان کشور به گونه‌ای است که متناسب با آیین نامه‌های کشور و نیازشان خواهد بود.
با بیان اینکه سطح استاندارد محصولات بتنی خود را با فناوری نانو بالا برده ایم، گفت: بنابراین حداقل 25 سال محصولات خود را تضمین کیفیت می‌کنیم.
عضو هیات مدیره شرکت عنوان کرد: البته با عراق نیز همکاری‌هایی در خصوص سایر محصولات این شرکت داشته‌ایم و در صدد هستیم که با کشورهای افغانستان، تاجیکستان، ترکمنستان، قزاقستان، آذربایجان، ارمنستان، آسیای میانه، لبنان و... ارتباط بگیریم تا با انتقال دانش فنی تولید کفپوش‌ها، این محصول توسعه یابد.
علمی**9031**
تنظیم: عادل پازیار*انتشار:زهره محتشمی پور
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.me

انتهای پیام /*

برچسب ها

کلیات

ح

ح

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال