ژیمناستیک ایران در انتظار دگردیسی

تهران- ایرنا - جمعی از کارشناسان و مسئولان ورزش ژیمناستیک روز یکشنبه تاکید کردند که «استعداد پروری، جذب حامی مالی، توسعه زیرساخت ها باید هدف فدراسیون ژیمناستیک تا المپیک 2020 باشد».

این کارشناسان در آستانه برگزاری انتخابات فدراسیون ژیمناستیک تاکید دارند که فردی باید سکاندار این فدراسیون شود که در جذب امکانات توانمند باشد.
مجمع انتخاباتی فدراسیون ژیمناستیک فردا - دوشنبه - برگزار می شود. فدراسیون ژیمناستیک در یک سال گذشته با سرپرست اداره شده است. پیش از این «جعفر درویش زاده» برای یک دوره چهار ساله ریاست فدراسیون را به عهده داشت و 27 خرداد ماه 95 دوره مسئولیت وی پایان یافت. «محمد شروین اسبقیان» از آن زمان سرپرست این فدراسیون است.
سید محمد شروین اسبقیان، زهرا اینچه درگاهی، محمد رضا کاظمی و حبیب نوظهوری در انتخابات فردا نامزدهای احراز پست رئیس فدراسیون ژیمناستیک هستند.
«عباسعلی توانا» نایب رئیس سابق فدراسیون ژیناسستیک اعتقاد دارد رئیس آینده باید از جامعه ژیمناستیک باشد و توانایی جذب امکانات را برای این رشته پر مدال داشته باشد.
وی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: فدراسیون ژیمناستیک درگیر کارزار انتخاباتی است و بهتر است نامزدها برای موفقیت خود تلاش کنند و یکدیگر را تخریب نکنند.
نایب رئیس سابق فدراسیون ژیمناستیمک با توصیه به افراد مجمع انتخابات گفت: در صورتی که نامزد مورد نظرشان در انتخابات رای نیاورد، بدانند که دنیا به آخر نرسیده است و لازم است از رئیس انتخاب شده حمایت کنند و به فرد انتخاب شده احترام بگذارند.
توانا با ابراز امیدواری به برگزاری انتخابات سالم با حمایت وزارت ورزش و جوانان در خصوص انتظاری که از رئیس آینده می رود، گفت: رئیس جدید باید به روز کردن امکانات فرسوده ورزشی ژیمناستیک را در دستور کار خود قرار دهد و برای محقق شدن این اتفاق وزارت ورزش و جوانان در کنار بخش خصوصی نیز حمایت کند. همچنین احترام به پیشکسوتان و بزرگان این رشته نیز همچنان نهادینه باقی بماند.
وی در باره جذب مربیان خارجی برای بهبود سطح علمی مربیان و بازیکنان ایران گفت: ژیمناستیک ایران نیازبه علم نوین دارد و این امر میسر نمی شود مگر اینکه فناوری و دانش مربیان برتر این رشته به ایران بیاید. باید مربیان برتر خارجی را برای دانش افزایی مربیان و بازیکنان به ایران دعوت کنیم و اردوهای تدارکاتی در کشورهای صاحب این رشته برگزار شود.
توانا افزود: پیش از این در مقاطعی مربیان خارجی برای آموزش به ایران آمدند اما این رویه به دلیل مسائل مالی و اینکه ورزشکاران همیشه در اختیار نبودند، ناکام ماند.
«محسن خسروی» رئیس هیات ژیمناستیک کرمانشاه نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه رئیس آینده باید برنامه جامع و مدونی برای پیشرفت ژیمناستیک داشته باشد، گفت: به نظر من افرادی که سابقه مدیریتی در رشته ژیمناستیک دارند برای کسب ریاست فدراسیون مقدم هستند و امیدوارم فردی در نهایت به ریاست انتخاب شود که توانایی بر طرف کردن مشکلات و رساندن ژیمناستیک به سر منزل مقصود را داشته باشد.
وی درباره اینکه آیا رئیس جدید فدراسیون می تواند ضعف امکانات و تجهیزات فدراسیون را برطرف کند؟ افزود: سالن شهید آذرپی در زمان روسای پیشین فدراسیون شکل گرفت و آنان در زمان خود با استفاده از قدرت و نفودشان موفق به ساخت این سالن شدند. رئیس جدید فدراسیون نیز باید از تمام امکانات و قدرت خود برای نوسازی تجهیزات ژیمناستیک استفاده کند.
رئیس هیات ژیمناستیک کرمانشاه افزود: اگر مبلغ قرادادهای میلیادری یکی از بازیکنان فوتبال و یا یک دهم بودجه باشگاه های فوتبال وابسته به دولت را به فدراسیون ژیمناستیک بدهند، ‌مشکلات مالی این فدراسیون برطرف خواهد شد.
خسروی ادامه داد: ورزش ژیمناستیک به عنوان رشته پایه یکی از پرمدال ترین رشته ها در رقابت های جهانی و المپیک است و باید با استفاده از مربیان خارجی سطح علمی مربیان ایرانی را افزایش داد.
وی گفت: نقش مدارس در توسعه این رشته ورزشی بسیار اهمیت دارد و می تواند در مدارس برای پرورش استعدادهای ورزشی از جمله ژیمناستیک سرمایه گذاری کرد و مطمئن بود که از میان آنها استعدادهای نخبه را برای حضور در رقابت های بین المللی شناسایی کرد.
خسروی درباره تعامل هیات های ژیمناستیک با آموزش و پرورش اظهار داشت: آموزش و پرورش می تواند با توجه به امکاناتی که در اختیار دارد برای این رشته کارهای خیلی بزرگی را انجام دهد. اما متاسفانه آموزش و پرورش هیج اقدام مثبتی در پرورش استعدادهای ورزشی انجام نمی دهد.
یک کارشناس حوزه ژیمناستیک که در این انتخابات نامزد است نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ابراز امیدواری کرد نتیجه انتخابات فردا به سود ژیمناستیک کشور باشد.
وی در باره موفقیت ژیمناستیک ایران در المپیک 2020 ژاپن،‌ گفت: برای موفقیت در المپیک 2020 باید کمیته های فنی قوی و بدون حاشیه در کنار فدراسیون تشکیل شود و در تعامل با وزارت ورزش و جوانان و جذب بودجه مناسب برنامه های فدراسیون را در چهار سال آینده پیگیری کند.
این کارشناس افزود: برای موفقیت در المپیک باید ژیمناست هایی که قهرمانی آسیا را در کارنامه دارند، به حال خود رها نشوند. باید توجه داشت که قهرمانی آسیا حاصل 10 تا 15 سال تلاش است و نباید این سرمایه های کشور به راحتی از دست بروند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**9029**
گزارش از محمد مهدی موذن**انتشاردهنده:علی خورسندی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال