رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر: حذف مجازات اعدام جرائم مواد مخدر مفید نیست

مشهد- ایرنا- رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: حذف مجازات اعدام در جرائم مربوط به مبارزه با مواد مخدر در شرایط موجود مفید نیست و اشکالاتی ایجاد می کند

سردار محمد مسعود زاهدیان روز چهارشنبه در 'همایش صیانت و گفتمانسازی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر' در مشهد اولویت نخست در برخورد با آسیبهای اجتماعی را مبارزه با مواد مخدر ذکر و بیان کرد: مافیای بین المللی مواد مخدر وابسته به استکبار در جهت کشت و توسعه این مواد با سرویسهای اطلاعاتی مشارکت دارند که یکی از اهداف اصلی آنها ورود آسیبهای اجتماعی به ایران است.
وی افزود: سال 2001 میلادی و همزمان با ورود آمریکا به افغانستان 185 تن مواد مخدر در کشور همسایه تولید می شد. این میزان پارسال به چهار هزار و 400 تن رسید و پیش بینی می شود امسال میزان تولید مواد مخدر در افغانستان به هفت هزار تن برسد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به شرایط نابسامان امنیتی در افغانستان و پاکستان در منطقه مرزی با ایران اشاره و بیان کرد: ناتوانانی همسایگان در کنترل مرزها وظیفه پلیس ایران را برای حفاظت از مرز بیشتر کرده است و تلاش بیشتر این نیرو را درکنار مرزبانی در مبارزه با پدیده شوم مواد افیونی می طلبد.
وی ادامه داد: پلیس مبارزه با مواد مخدر در این مسیر هشت شهید و 10 جانباز تقدیم کرده است.
سردار زاهدی همچنین گفت: هشت هزار و 880 عملیات مسلحانه پلیس برای مبارزه با مواد مخدر پارسال انجام شد است که نشانگر جدیدیت برخورد با عاملان این پدیده خانمان برانداز است.
وی افزود: در این مدت 710 تن مواد مخدر در سطح کشور کشف شد که 630 تن آن توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر و 79 تن توسط سایر نهادها از جمله وزارت اطلاعات، سپاه و گمرک به دست آمد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی ادامه داد: 130 هزار معتاد متجاهر نیز پارسال در سطح کشور جمع آوری شده اند. این میزان نسبت به مدت مشابه قبل 35 درصد رشد داشت. در سه ماه نخست امسال هم 48 هزار و 717 متجاهر و 26 هزار و 500 خرده فروش جمع آوری شده اند.

* قوه قضاییه در مبارزه با جرائم مواد مخدر تخفیف نمی دهد
رئیس کل دادگستری خراسان رضوی نیز در این همایش گفت: نباید برای خوشایند دولتهای غربی و نهادهای استکباری مجازات اعدام از قوانین مبارزه با مواد مخدر خذف شود زیرا اگر هزاران تغییر در خود ایجاد کنیم از مخالفت و عناد آنها با جمهوری اسلامی ایران کاسته نمی شود.
حجت الاسلام علی مظفری افزود: قرآن و روایات مبنای شرعی مجازات اعدام در مبارزه با مواد مخدر است که به عنوان افساد فی الارض به حساب می آید. اعدام برای این جرائم بخاطر در نظر گرفتن مصلحت جامعه بشری است.
وی ادامه داد:مواد مخدر زمینه ساز فساد اخلاقی، اقتصادی و دیگر موارد مفاسد و جرائم است که آثار سوء آنها از همه موارد دیگر بیشتر است.
همچنین در پایان این همایش در مشهد 17 تن مواد مخدر کشف شده در استانهای خراسان رضوی، شمالی، گلستان و مازنداران امحا شد.
خبرنگار: مصطفی نخعی **انتشاردهنده: حسین کریم زاده
7495/7505/1858

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال