اختصاص 9 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای خرید تضمینی و توافقی محصولات کشاورزی

تهران - ایرنا - معاون اول رییس جمهوری مصوبه دولت در خصوص اختصاص 9 هزار میلیارد ریال تسهیلات از طریق بانک­های عامل برای خرید تضمینی و توافقی محصولات کشاورزی را ابلاغ کرد.

به گزازش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیات وزیران در جلسه 21/3/1396 به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و به استناد ماده (36) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) – مصوب 1393- تصویب کرد:
1- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است در اجرای تبصره (5) ماده واحده قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی- مصوب 1368- مبلغ 9 هزار میلیارد ریال تسهیلات از طریق بانک­های عامل برای خرید تضمینی و توافقی محصولات کشاورزی در اختیار سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران قرار دهد.
2- سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است نسبت به تضمین اصل و سود تسهیلات اقدام کند.
3- تضمین دولت نافی وظایف بانک ها برای وصول مطالبات ناشی از اعطای تسهیلات نبوده و سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران موظف است نسبت به بازپرداخت به موقع تسهیلات در سررسید مقرر از محل فروش محصولات خریداری شده و ضرر و زیان دریافتی اقدام کند.
اسحاق جهانگیری این مصوبه را به وزارت جهاد کشاورزی، سازمان برنامه و بودجه کشور و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرده است.
سیام**1751
تنظیم: خسرو محمدی*ناشر:امیرکاردان راد

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال