جان بولتون: سیاست آمریکا باید تغییر رژیم ایران باشد

تهران - ایرنا - نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل متحد در جمع گروهی از منافقین گفت که اولویت دولت آمریکا باید تغییر رژیم ایران باشد.

به گزارش روزشنبه ایرنا، جان بولتون در گردهمایی سالانه گروهک منافقین در پاریس افزود: ایران فقط یک تهدید تروریستی محسوب نمی شود بلکه یک تهدید اتمی است و همواره به دنبال این سلاح بوده است. خوشبختانه اکنون در آمریکا رئیس جمهوری بر سر کار است که بطور صددرصدی با رژیم حاکم بر ایران مخالف است.
وی گفت: باید تا دیر نشده هر چه زودتر به تهدیدهای و اقدامات سرکوبگرانه ایران پایان داد و یکی از مهمترین این اقدامات، اعمال تحریم های بیشتر علیه این کشور است که خوشبختانه در سنا در جریان است.
وی افزود:'هشت سال پیاپی هست که در این کنفرانس شرکت می کنم. خوشبختانه امسال برای نخستین بار است که می توانم بگویم اکنون رئیس جمهوری در آمریکا و در کاخ سفید حضور دارد که صددرصد با رژیم ایران مخالف است. ترامپ بطور واقعی با ایران دشمن است و بارها این احساس قلبی خود را به زبان آورده است.
نماینده پیشین آمریکا درسازمان ملل متحد خاطرنشان کرد: به شما این وعده را می دهم که رژیم ایران بزودی سرنگون خواهد شد. انقلاب اسلامی چهلمین سالگرد خود را جشن نخواهد گرفت. به همین منظور است که کنگره با سرعت اعمال تحریم های جدید را پیگیری می کند و تا نتیجه مطلوب آن راادامه خواهد داد.
بولتون گفت:زمانی که رئیس جمهور فعلی ایران رئیس مذاکره کنندگان هسته ای بود، به او هیچ اعتمادی نداشتم، اکنون نیز به وی به عنوان یک رئیس جمهور میانه رو هیچ اعتمادی نیست.
نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل گفت:'ایران هر روز موجب بروز کشمکشی جدید در منطقه می شود. این کشوراز حزب الله، حماس وبشار اسد حمایت می کند. باید تا دیر نشده جلوی این اقدامات خرابکارانه را گرفت. رفتار این رژیم تغییر نخواهد کرد و تنها راه‌ حل، تغییر آن است.
دراین گردهمایی رودی جولیانی شهردارسابق نیویورک، جورج تنت نماینده کنگره آمریکا، میشل دوپولور نماینده مجلس ملی فرانسه، لیندا چاوز مدیر پیشین روابط عمومی کاخ سفید و ترکی فیصل رئیس پیشین دستگاه اطلاعاتی عربستان سعودی و نصرالحریری عضو هیأت معارضان سوریه از جمله شرکت کنندگان بودند.
سال گذشته روزنامه واشنگتن تایمز در گزارشی از دریافت پول در ازای شرکت آمریکایی‌ها و دیگران در نشست های منافقین در پاریس خبر داده بود.
اروپام**9041**1590

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال