تیم ایران قهرمان مسابقات کشتی فرنگی جام یادگار امام راحل در قم شد

قم - ایرنا- تیم کشتی فرنگی جمهوری اسلامی ایران با غلبه بر تیم آذربایجان، قهرمان مسابقات بین المللی کشتی فرنگی جام یادگار امام راحل در قم شد و تیم ملی آذربایجان نائب قهرمانی را کسب کرد.

به گزارش ایرنا، در این مسابقات که در عصر جمعه در سالن دو هزار نفری شهید حیدریان قم برگزار شد، تیم های ترکیه و ارمنستان نیز به ترتیب سوم و چهارم شدند.
دراین مسابقات ابتدا تیم های ایران الف، آذربایجان، ارمنستان و ترکیه به نیمه نهایی راه یافته بودند که در نهایت ایران با پیروزی برابر ارمنستان و آذربایجان با برتری مقابل ترکیه به فینال راه یافتند.
تیم ایران و آذربایجان نیز در یک مسابقه نفس گیر با هم به رقابت پرداختند که در نهایت تیم ایران با نتیجه 7 بر 3 از سد تیم آذربایجان گذشت و به مقام قهرمانی دست پیدا کرد.
تیم های ترکیه و ارمنستان نیز به ترتیب مقام های سوم و چهارم را کسب کردند.
مسابقات بین المللی کشتی فرنگی نوجوانان جام یادگار امام راحل با حضور تیم هایی از 14 کشور جهان و پنج تیم از جمهوری اسلامی ایران صبح امروزدر سالن دو هزار نفری شهید حیدریان قم آغاز شد.
تیم‌های کشتی فرنگی نوجوانان کشورهای عراق، تاجیکستان، آذربایجان، قرقیزستان، سوریه، صربستان، ایتالیا، اوکراین، ارمنستان، گرجستان، فنلاند، بلغارستان، لبنان و ترکیه در قم حضور داشتند و کشتی گیران در 10 وزن شامل 42، 46، 50، 54، 58، 63، 69، 76، 85 و 100 کیلوگرم با هم رقابت کردند.
این مسابقات از دهه 80 به صورت منظم در قم برگزار می شد ولی از سال 1390 تا امسال به خاطر نبود امکانات، این رقابت ها در قم برگزار نشد.
7401/ 6133/خبرنگار- بهمن اطمینان ** انتشار- جعفرمسلمی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال