تروریست های فراری در شهر مراوی فیلیپین اعدام می شوند

کوالالامپور- ایرنا - تارنمای روزنامه 'فیل استار' روز سه شنبه از درگیری بین رهبران و اعضای گروه تروریستی 'مائوته' مرتبط با داعش در شهر 'مراوی' خبر داد و اعلام کرد سرکردگان این گروه تروریستی افرادی را که می خواهند تسلیم شوند، اعدام می کنند.

به گزارش ایرنا، ارتش فیلیپین به مناسبت عید فطر آتش بس 8 ساعته اعلام و پس از پایان آتش بس بار دیگر بمباران مناطق تحت اشغال تروریست ها را در این شهر در جزیره میندانائو در جنوب این کشور آغاز کرد.
'فیل استار' به نقل از ارتش فیلیپین اعلام کرد نیروهای دولتی حملات را برای سرکوب پیروان 'عمر خیام مائوته' و 'عبدالله مائوته' سرکردگان گروه مائوته و 'ایسنیلون هاپیلون' سرکرده 'ابوسیاف' در شهر مراوی از سرگرفتند.
نیروهای مسلح فیلیپین اعلام کرد گزارش ها که 'هاپیلیون' سرکرده گروه ابوسیاف در شهر مراوی نیروهای تروریست خود را رها کرده باعث سقوط رهبری در این گروه ترویستی شده است.
در مورد سرنوشت سرکرده گروه تروریستی ابوسیاف که نبردهای مراوی به خاطر دستگیری وی آغاز شد طی چند ماه گذشته خبرهای متناقضی منتشر شده است. ارتش و 'رودریگو دوترته' رئیس جمهوری فیلیپین تاکنون چند بار از زخمی و کشته شدن این رهبر تروریست های این کشور خبر دادند که داعش خواستار پیوستن تروریست های منطقه جنوب شرق آسیا به وی شده اند.
به نوشته تارنمای 'فیل استار'، گزارش غیرنظامیان نجات یافته و اعضای دستگیر شده مائوته و شنود تروریست ها در منطقه جنگی نشان می دهد 'ایسنیلون هاپیلون' منطقه را رها کرده است.
سرهنگ دوم 'جوآرا هررا' یک سخنگوی نظامی فیلیپین در مراوی، گفت که تاکنون مشخص نشده است هاپیلون که گفته می شود به عنوان امیر دولت به اصطلاح اسلامی در فیلیپین تعیین شده، فرار کرده است.
مقامات گفتند اگر اطلاعات در مورد درگیری میان تروریست ها درست باشد نشان دهنده برنده بودن نیروهای دولتی در جنگ است و بحران مراوی به زودی پایان خواهد یافت.
'دیوید ادگار آیرالو' از مقامات فیلیپین گفت: پیروزی غیرقابل اجتناب است، تنها موضوع زمان است تا ما مأموریت خود را تکمیل کنیم.
گفته می شود برخی تروریست های مائوته پست هایشان را ترک کرده اند و می خواهند تسلیم شوند، اما توسط دیگر تروریست ها اعدام شده اند.
با وجودی که نیروهای امنیتی دولتی به آرامی دو باره به شهر مراوی وارد می شوند، حدود 150 تا 200 غیرنظامی توسط تروریست ها به گروگان گرفته شده و یا در مناطق جنگ زده به دام افتاده اند.
آیرالو گفت که هنوز دستکم 120 تروریست باقی مانده اند و پاکسازی توسط ارتش در حال انجام است.
یک سخنگوی نظامی فیلیپین نیز گفت که بمب ها و دیگر مواد منفجره که توسط تروریست ها در منطقه جنگی نصب شده حرکت ارتش را به طور کلی آهسته کرده است.
ژنرال 'کارلیتو گالویز جونیور' فرمانده فرماندهی غرب میندانائو نیز پیشتر گزارش داده بود گروه های مائوته و ابوسیاف از گروگان ها به عنوان سپر انسانی و جنگنده های ساختگی برای جلب نظر نیروهای دولتی استفاده می کنند.
درگیری نظامیان دولت فیلیپین با گروه های تروریستی مائوته و ابوسیاف از 23 مه (دوم خرداد) پس از یورش نظامیان به مخفیگاه تروریست ها آغاز و این گروه های مرتبط با داعش بخشی از شهر مراوی را اشغال کردند.
در این درگیری ها تاکنون دستکم 268 تروریست، 66 نظامی دولتی و 26 غیرنظامی کشته شده اند.
آساق**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال