روز قدس؛ نماد مبارزه با استکبار و نظام سلطه

امام جمعه ارومیه: روز قدس رژیم منحوس صهیونیستی را زمین گیر کرده است

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: روز قدس، مبدا حمایت مسلمانان از مردم مظلوم فلسطین و ایستادگی در مقابل رژیم صهیونیستی بوده و این رژیم منحوس را زمین گیر کرده است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه ارومیه با تاکید بر اینکه در حال حاضر رژیم صهیونیستی از تجاوز به سرزمین های اسلامی باز مانده است، افزود: 'مرگ بر اسرائیل' و 'مرگ بر آمریکا' شعار اتحاد ظلم ستیزان دنیا در راهپیمایی روز قدس بوده و یکی از عوامل زمین گیر شدن مستکبران است.
وی بیان کرد: مسجد الاقصی دومین پایگاه مسلمانان پس از بیت الحرام است و چون در اشغال صهیونیسم قرار دارد، باید مسلمانان جهان نسبت به قیام و بازپس گیری آن اقدام کنند.
وی با تاکید بر اینکه استکبارستیزی و ظلم ستیزی در دین اسلام دارای اهمیت است، ادامه داد: اولیای الهی بنا به دستور قرآن همواره در مقابل ظالمان ایستادگی کردند و بر این اساس مسلمانان از درب صلح و دوستی با ظالمان وارد نمی شوند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: امام راحل با نامگذاری این روز به عنوان ' روز قدس' دستور قرآن را به اجرا در آوردند و اعلام انزجار خود را از رژیم صهیونیستی و مستکبران جهان اعلام کردند.
به گفته وی کسانی که روزگاری شعار نه لبنان و نه غزه را سردادند، در اشتباه هستند و بر خلاف دستور قرآن حرکت کردند زیرا مسلمانان باید در مقابل ظالمان با قدرت ایستادگی کنند.
حجت الاسلام و المسلمین قریشی ادامه داد: تا به حال گروهک های تکفیری حتی یک گلوله به سمت رژیم منحوس صهیونیستی شلیک نکرده و این نشان می دهد که این جریان از تفکر صهیونیسم نشات گرفته است.
وی با اشاره به حمله موشکی سپاه پاسداران به گروه های تکفیری بیان کرد: حمله موشکی سپاه پاسداران نشان داد که نظام جمهوری اسلامی با هیچکس شوخی ندارد.
وی افزود: عدالت محوری و اقتدارآفرینی باید سرلوحه برنامه های مسئولان نظام باشد و مسئولان از انتخاب های گزینشی و جناحی دست بردارند.
به گزارش ایرنا، آخرین نماز جمعه ماه مبارک رمضان در این هفته به امامت حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی و با حضور خیل عظیم مردم مومن و نمازگزار ارومیه در مصلی امام خمینی(ره) این شهرستان برگزار شد.
راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس نیز امروز و همزمان با دیگر شهرهای کشور با حضور پرشور مردم روزه دار و شهید پرور در 60 نقطه از سرزمین رنگین کمان اقوام و ادیان برگزار شد.
8135/ 3072
** خبرنگار: شهین بیدادرس ** انتشار دهنده: علیرضا فولادی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال