ابراز خرسندی ایرباس از تفاهمنامه خرید هواپیما با ایران ایرتور

تهران-ایرنا- «فابریس برژیه» مدیر عامل شرکت ایرباس از امضای تفاهمنامه خرید 45 هواپیما از سوی شرکت ایران ایرتور و افزوده شدن این شرکت ایرانی به جمع مشتریان ایرباس ابراز خرسندی کرد وگفت امیدوار به همکاری بلندمدت است.

پایگاه اینترنتی ایرباس در بیانیه ای که روز پنجشنبه منتشر شد نوشت: شرکت هواپیمایی ایران ایرتور مستقر در تهران با امضای تفاهمنامه خرید45 فروند در نمایشگاه هوایی پاریس به جدیدترین مشتری هواپیمای خانواده A320neo تبدیل شده است.
این شرکت هواپیمایی که 45 سال از تاسیس آن می گذرد اکنون به فهرست مشتریان جدید ایرباس افزوده شده است. ایران ایر تور که سرویس های برنامه ریزی شده به بازارهای داخلی و بین المللی ارائه می دهد از این هواپیمای جدید برای مدرنیزه کردن ناوگان و گسترش عملیات خود در بازارهای داخلی و بین المللی استفاده خواهد کرد.
مجید شکاری رئیس هیات مدیره ایران ایرتور گفت: خانواده A320neo با ویژگی منحصربفردی که امکان بهره وری عملیاتی و اعتمادپذیری را فراهم می کند به راهبرد رشد و توسعه ما کمک خواهد کرد. موفقیت ما به عنوان یک شرکت هواپیمایی داخلی و منطقه ای با سرمایه گذاری در هواپیمای تک راهروی پیشتاز در جهان تقویت خواهد شد.
فابریس بورژیه هم گفت: تعهد به خرید 45 هواپیمای خانواده A320 neo اطمینان شرکت های هواپیمایی به نقش پیشتاز ما در بازار هواپیماهای تک راهرو به دلیل کارامدی عملیاتی و راحتی بی نظیر مسافران را نشان می دهد.
یادداشت تفاهم امضا شده باید تاییدهای لازم را کسب کند و از جمله مورد تایید دفتر کنترل دارایی های آمریکا (OFAC) قرار گیرد. ایرباس اعلام کرده که مطابق با توافق هسته ای و مقررات مربوطه عمل خواهد کرد.
خانواده A320 پرفروش ترین محصول هواپیماهای تک راهرو هستند که تاکنون 13 هزار سفارش داشته و بیش از 7 هزار و 600 هواپیما به حدود 400 مشتری درسراسر جهان تحویل داده شده است.
خانواده A320 در چهار سایز (A318، A319، A320 و A321) دارای ظرفیت 100 تا 240 مسافر است. این نوع هواپیما در بازار هواپیماهای تک راهرو پهن ترین کابین را دارد.
به گزارش ایرنا، مرضیه جعفرزاده مدیر روابط عمومی هواپیمایی ایران ایرتور، با اشاره به 18 ماه مذاکرات فشرده با مدیران ایرباس و توافق با آنها گفت: با بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته، در مجموع 45 فروند از خانواده 320 NEO شامل ایرباس 318،319،320،321 با ظرفیت های متفاوت از 100 تا 240 صندلی خریداری شده که به مرور به ناوگان هواپیمایی ایران ایرتور اضافه می شوند.
جعفرزاده افزود: ارزش کلی این تفاهم نامه 4.5 میلیارد یورو است که در فرانسه و با حضور «فابریس برژیه» مدیرعامل ایرباس، «کریستوف موریه» قائم مقام ارشد رییس قراردادهای ایرباس، «رضا موسوی» مدیرعامل ایران ایرتور و مجید شکاری رییس هیئت مدیره به امضا رسید.
اروپام**9158مترجم: بهجت عباسی**انتشاردهنده:1577**حسن حسین زاده

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال