در دیدار با وزیر خارجه تونس؛

ظریف: ساز و کار گفت وگوهای مستمر سیاسی میان دو کشور ایجاد شود

تهران- ایرنا- «محمدجوادظریف» وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با همتای تونسی خود بر ایجاد ساز و کار گفت وگوهای مستمر سیاسی میان دو کشور تاکید کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت امور خارجه، ظریف عصر روز دوشنبه (به وقت محلی) و پس از دیدار با «الباجی قائد السپسی» رئیس جمهوری تونس، با «خمیس جهیناوی» همتای تونسی خود دیدار و گفت وگو کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار گفت: از نظر جمهوری اسلامی ایران هیچ سقفی برای روابط دو کشور در هیچ حوزه ای وجود ندارد.
وی افزود: پیشنهاد می کنیم ساز و کار گفت وگوهای مستمر سیاسی میان دو کشور ایجاد شود.‌
وزیر امور خارجه تونس نیز در این دیدار با خیرمقدم به وزیر امور خارجه کشورمان و با اهمیت خواندن این سفر گفت که لازم است در این سفر مهم راه های گسترش روابط دو جانبه در همه زمینه ها مرور و برای برخی موضوع ها تصمیم گرفته شود.
وزیر امور خارجه تونس با ابراز تمایل کشورش برای گسترش روابط با ایران در همه زمینه ها و بدون محدودیت افزود: امیدواریم اوایل سال 2018 کمیسیون مشترک میان دو کشور را داشته باشیم.
برگزاری هفته فرهنگی تونس در تهران، اعزام هیات تجاری تونسی به تهران، مسائل منطقه ای و دیگر موضوع های مورد علاقه، از دیگر محورهای گفت وگوهای ظریف و جهیناوی بود.
شبد**1953** 1010
تنظیم کننده:مرتضی شحنه**انتشار دهنده:حسن معظمی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال