فعالان سیاسی کویتی خواستار توسعه همکاری ها با ایران شدند

تهران - ایرنا - اعضای انجمن دوستی کویت و ایران با تاکید بر اهمیت گام های برداشته شده در زمینه توسعه مناسبات سیاسی دو کشور بر ادامه این روند تاکید کردند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا در مراسمی که به مناسب ماه مبارک رمضان شامگاه دوشنبه از سوی انجمن دوستی کویت و ایران با حضور شخصیت های مختلف فرهنگی و اجتماعی کویتی و علیرضا عنایتی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت همراه بود، اعضای این انجمن بر اهمیت تلاش مشترک دو کشور در زمینه ارتقا و گسترش همکاری ها در تمامی زمینه تاکید کردند.
در این مراسم اعضای انجمن دوستی ایران و کویت با اشاره به اینکه امروزه سطح روابط دو کشور ایران و کویت تاریخی بوده و ریشه آن به دهها سال قبل بازمی گردد، تاکید کردند که در سال های دور نیز تعامل دو کشور ایران و کویت گسترده بوده و طرفین مراودات متنوعی در بخش تجاری و سیاسی با یکدیگر داشتند و امروزه نیز سطح همکاری ها در فضای خوبی است.
در این نشست تاکید شد که فضای حکمفرما بر روابط ایران و کویت بر پایه احترام متقابل و دوستی استوار است و طرفین از قدیم الایام تا به امروز در زمینه های سیاسی اقتصادی و بازرگانی و همچنین فرهنگی تعامل فراوانی دارند.
اعضای انجمن دوستی کویت و ایران تاکید کردند که اراده مقامات دو کشور توسعه همکاری هاست و سفر اخیر امیر کویت شیخ صباح الاحمد به تهران نیز گام مهمی در توسعه روابط مشترک بوده است.
فعالان و حقوقدانان کویتی افزودند که توسعه همکاری ها میان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و عراق و ایران، عامل مهمی در استحکام امنیت منطقه ای و صلح و ثبات آن خواهد بود و کویت از راه این همکاری ها آینده سیاسی و اقتصادی خود را تضمین خواهد کرد.
شبد**320**9122** انتشار دهنده: مهدی نعمتی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال